logo

Karamürsel’e Yakışmadı!

EBBL Basketbol liginin 25 Haftasında Artvin Belediyesi Basketbol takımı ilk maçta 10 sayı farkla yendiği rakibine deplasman da 6 sayı farkla yenilmesine rağmen ikili averaj üstünlüğüyle 3 sıradaki yerini korudu. 

Artvin Belediyespor (1)Artvin Belediyespor, Kocaeli Karamülsel Basketbol ile deplasmanda oynadığı maçta 70– 64 skorla yenilmesinin yanında spora yakışmayan görüntüler maça damgasını vurdu.

Kocaeli Karamürsel Basketbol takımı için hayatı önem taşıyan maçta rakip takımın oyuncularından Boray Söylenmez maç başlamadan daha ortamı germeye çalışması gözlerden kaçmadı.

Maça hava atışını kazanan Artvin Belediyesi Basketbol takımı başladı. Maçın ilk 5 dakikasında hücum da ve savunmada etkili olan ekibimiz ilk 5 dakikayı 7-2 önde kapatmasına rağmen ilk periyotta Karamürsel ekibinin 15-10 üstünlüğü vardı.
İkinci periyotta Karamürsel oyuncuları saha içinde çirkefliğe devam etmesine göz yuman maçın 1.Hakemi Çetin Artan ve 2.Hakemi Ömer Sarı maçın daha 1. Periyotun da oyundan ihraç etmesi gereken Karamürsel takımının 5 ve 12 numaraları oyuncularının yaptığı hareketleri görmezlikten geldiği gözlerden kaçmadı. Yapılan bu tavır ve davranışlar adeta ekibimizin moral olarak oyundan düşmesine neden oldu. Bu durumda 2.periyotu da 19-14 geride tamamlayarak maçın ilk yarısı 34-24 yenik kapattı.

Maçın ikinci yarısına daha etkili başlayan ekibimiz 3.periyotu 16-17 önde tamamladı.4. periyotta ise maçın 1.Hakemi Çetin Artan daha ilk dakikalarda diğer hakemin verdiği lehimize vermiş olduğu doğru kararları da iptal edince ortam gerildi. Hakemin yanlı kararlarının yanı sıra birde ekibimize haksız yere verdiği 35 adet faule rağmen son periyotu 20-23 önde kapatmış olsak ta sahadan 6 sayı farkla mağlup ayrıldı. (70 –64)
Maçın ardından açıklama yapan Basketbol takımımızın Antrenörü Bülent Yılmaz, “Artvin’de ki maçta maç sonun da seyircimizle alkışladığımız rakibimizin kendi sahasın da ki maçta bize yaptıkları hareketler bizleri hayli üzdü. Maçın ardın da oyuncularımıza dönerek hareket çekip ağır laflar kullanan 5 ve 12 numaralı oyuncuların ortamı germesi seyircinin de sahaya inmesi spor ahlakına yakışmayan hareketler eğer yöneticilerimiz ve sporcularımız sağduyulu olmasaydı inanın daha büyük olaylar çıkardı” dedi.

ABBB

Etiketler: » »
Share
1439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?