logo

Kantar, AK Parti MHP İttifakına ilişkin beklentileri açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Birim Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda gazeteci olan Yüksel Kantar yazdığı bir yazı ile son günlerin en güncel siyasi konusu olan AK Parti-MHP İttifakına ilişkin beklentileri dile getirdi. Milliyetçi-Muhafazakar ittifakın Türkiye’nin önünü açacağına vurgu yapan Kantar, halkımızın bu ittifaka büyük destek verdiğini de ileri sürdü.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Birim Başkanı Yüksel Kantar, yazdığı yazıda; “ AK Parti -MHP İttifakı Toplumun En Önemli Beklentisi Oldu

“Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” Hz Muhammed.

16 Nisan 2017 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Referandumunda AK Parti -MHP ( ittifakı )EVET bloku % 51.4, HAYIR Cephesini oluşturan CHP -HDP ( ittifakı ) bloku ise % 48.6 oy aldı. Böylece milletimizin onayından geçen Hükümet Sistem değişikliği ile parlamenter sistem 2019 yılında yapılacak seçimle yerini Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine bırakacak.

2019 Yılı kasım ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminde EVET bloku oluşturan belirleyici parti AK Parti’nin doğal Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan. EVET bloğunun diğer aktörü MHP Genel Başkan ı Devlet Bahçeli de Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaklarını, MHP’nin adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, hatta bu ittifakın 2019 yılından sonra devam edeceğini net bir şekilde kamuoyuna beyan etti. Yani EVET blokunun Adayı Recep Tayyip Erdoğan şimdiden netleşti. Hayırlı olsun.

HAYIR Blokunun partisi CHP ve onun Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 49’un öncü sahibi olduğu düşünüldüğünde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması HAYIR bloku tarafından bekleniyor. Ne yazık ki gerek ulusal medyadan gerekse parti yetkili organlarından ve gerekse Sayın Kılıçdaroğlu tarafından Cumhurbaşkanı adayı olacağına dair net bir açıklama yapılmadı.

Yanı HAYIR Blokunun Cumhurbaşkanı aday hala net değil.

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan Referandumda Milletimizin Evet oyları ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçmesi Türkiye de siyasi hareketliliği hızlandırdı. 2019 Tarihinde yapılacak seçimlerde İlk turda bir adayın Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için %50 +1 oy alması gerekiyor. Siyasi ve ekonomik istikrarı sağlayacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve % 50 +1 i yakalama seçim öncesi siyası partileri ittifaklara zorluyor. MHP’den İhraç edilen Meral Akşener ve arkadaşları İYİ PARTİ’yi kurdular. Bir Proje partisi olduğunu düşündüğüm İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve milletvekili seçimlerinde nasıl bir sonuç alacak. Seçmen tarafından bir heyecan oluşturmadığına göre temel amaçları Tayyip Erdoğan’ın 1. Turda seçilmemesi için Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olacağı şimdiden belli gibi ancak bilinmelidir ki oyunları bozacak milletimizdir. Milliyetçiler-Muhafazakarlar el ele gönül gönüle ve kol kola olacak.

AK Parti-MHP ittifakı ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Share
461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?