logo

“Kanlı Düğün” Sahnelenecek

08 Mart 2015 Pazar günü saat 19.30’da A.Ç.Ü Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda, Sivas Devlet Tiyatrosu “Kanlı Düğün” Oyununu Sahneleyecek

Sivas Devlet Tiyatrosu,  Federico Garcia LORCA ‘nın yazdığı ve Barış Erdenk’in yönettiği Kanlı Düğün adlı tiyatro eserini 08 Mart 2015 Pazar günü saat 19.30’da A.Ç.Ü Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda sahneleyecek.

Tam biletler 5 TL, indirimli biletler ise 3 TL bedel karşılığı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden ve Artvin Çoruh Üniversitesinden temin edilebilir.

Oyunun tanıtım broşüründen; Kocası ve oğlunu kan davasında kaybeden ana, diğer oğlunu evlendirecektir. Müstakbel gelin daha önce bu ailenin kan davalılarının oğluyla (Leonardo) bir süre nişanlı kalmıştır. Ancak ayrılmışlar ve Leonardo gelinin amcasının kızıyla evlenmiştir. Ama hala birbirlerine olan aşkları devam etmektedir.

Düğün günü gelip çattığında Leonardo ve gelin duygularına yenik düşüp kaçarlar. Kan davası yeniden başlamıştır. Damat gelini kaçıran ve kanlısı olan Leonardo’nun peşine düşer. İki adam karşılıklı geldiklerinde kavgaya tutuşurlar. Kadınlara, erkeklere, yazgıya, bıçaklara, aşka ve dört duvar arasında sıkışan insanlara dair bir hikâye…

Share
1457 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?