logo

reklam

Kan Bağışını Giresun’dan Gelen Doktor ve Ekip Yaptı

Artvin kan bağış ekibinin doktoru olmaması nedeniyle, Artvin’in kan ihtiyacını Giresun’dan gelen kan bağışı ekibi yaptı.

Giresun kan bağışı ekibi, Artvin’de ekip doktoru olmaması nedeniyle geldiği ve Artvin’deki aylık kan ihtiyacı olan 375 ünite kan toplamak için ilde 8 gün kalacakları belirttiler.

Giresun kan bağışı ekibi doktoru Turgay Cengiz, bugün Artvin Çoruh Üniversitesi’nde yaklaşık 75 ünite kan bağışı topladıklarını belirtti. Cengiz; “8 günlüğüne Artvin’e geldik, Artvin kan bağış merkezi ekibiyle birlikte ortak çalışıyoruz. Artvin’in aylık kan ihtiyacı olan 375 ünite kanı almak için buraya geldik. Kan almada özelikle 2 gün üniversitede duracağız. Valiliğin önünde halk ekiplerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

Kan toplanırken gerekli hassasiyetlerin de gösterildiğini anlatan Cengiz; “Buradaki en büyük destekçilerimiz üniversiteler ve öğrencileri ki sağolsunlar bugün 75 ünite kan verecekler, yaklaşık o civara ulaştık akşamüzeri” dedi. Kendilerini en çok rahatsız eden konular arasında karalamaların olduğunu vurgulayan Cengiz,” karalama kampanyaları bu kanların satıldığına dair uygunsuz yerde kullanıldığına dair, uygun olmayan ekiplerin gönderildiğine dair. Bunların hepsi karalama kampanyası gerçekle alakası olmayan şeyler” diye konuştu.Doktor Cengiz, çarşamba ve perşembe günleri valilik önünde kan bağışı yapmak isteyenleri beklediklerini söyledi.

 

Share
383 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?