logo

Kan Bağışçılarının Kazanımı Eğitimi Verildi

 

Artvin’de Sağlık Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı ile işbirliği içerisinde yürüttüğü “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Teknik Destek Projesi” kapsamında Kan Transfüzyon Merkezlerinin Sorumlu hekimleri ile çalışanlarına eğitim verildi.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama da; Artvin il merkez ve ilçelerinde bulunan Kan Transfüzyon Merkezlerinin Sorumlu hekimleri ile çalışanlarına, İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünde görevli Eczacı Ömer Şekercioğlu tarafından Yasal Mevzuatın Transfüzyon Merkezlerine Getirdikleri, Transfüzyon Merkezlerinin Sorumluluk ve Görevleri, Transfüzyon Merkezlerinde Dokümantasyon, Hemovijilans ve Gönüllü Karşılıksız Kan Bağışı konularında eğitim verildiği ifade edildi.

Kanın acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir gereksinim olduğu gerçeğinden hareketle, güvenli ve yeterli kan tedariki için ilimizde gönüllü, düzenli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarının sayısının nasıl artırılabileceği ile ilgili önerilerin alındığı ve bu alanda karşımıza çıkan sorunların nasıl önlenebileceğinin görüşüldüğü eğitimde eğitim öncesi ve sonrası test uygulamaları ile katılımcıların bilgi seviyeleri ve kazanım tespitleri yapılmıştır.

Oldukça verimli geçen eğitim Şube Müdürü Mukaddes Dağ’ın ve Ecz. Ömer Şekercioğlu’nun eğitime iştiraklerinden dolayı katılımcılara teşekkürleri ile son buldu.

 

Share
429 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?