logo

Kamalak ve Destici Hopa’da

Milli İttifak Genel Başkanları Kamalak Ve Destici Hopa’da

Hopa’da düzenlenen Milli İttifak Salon toplantısında Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici partililere seslendi.

Artvin’de siyasetin kalbinin attığı ilçelerin başında olan Hopa’ya siyasi partilerin yöneticilerinin ilgileri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu defa da Milli İttifakı oluşturan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Hopa’ya gelerek Artvin SP İl başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldılar.

Genel Başkanlar Hopa’ya gelmeden ilçe merkezi ve Genel Başkanların geçecekleri yollar partililer tarafından afişler ve bayraklarla donatılması gözlerden kaçmadı. Salonu kalabalık bir partili topluluğunun alkışları arasında giren Kamalak’a ve Desticiy’e salon içinde de partililer tarafından yoğun ilgi gösterildi. Artvin Milletvekili adayları da alkışlar arasında toplantıya katılanlara tanıtıldı.

Milli İttifakı oluşturan partilerden SP Genel Başkanı Kamalak, yaptığı konuşmada, yollarının defalarca kesildiğini belirterek, “Bizim yolumuzu defalarca eşkıyalar ve haramiler kesmeseydi,  Milli Nizam,  Milli Selamet ve Refah Partisi ve Fazilet Partisi kapatılmasaydı,  Türkiye bugün böyle olmazdı. Ortadoğu böyle mi olurdu? İslam âlemi böyle mi olurdu? Allah’ın izni ile kaldığımız yerden yürüyeceğiz” diye konuştu.

Önlerinde bir seçim olduğunu anımsatan Kamalak, şu görüşleri savundu: “Her seçim şüphesiz ki önemli ama bu seçim daha önemli çünkü bu seçim tarihi bir seçimdir. Türkiye’nin geleceğini tayin edecek olan bir seçimdir. Eğer biz gayret edersek önümüzdeki 18-19 günlük süre içerisinde omzumuzda gece gündüz taş taşısak ölmeyiz sevabımız artar. Geç kaldığımız her bir gün bizim için bir sorumluluk getirir. Milli görüşten ayrı kalınan her bir gün insanımızı için bir yoksunluk, bir mahrumiyettir. Türkiye’nin ışığı milli ittifaktır. Milli ittifakın çatısını oluşturan bugün Saadet Partisi’dir.”

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de milli ittifakı güçlü bir şekilde meclise taşıyıp milli iktidarı oluşturmak için büyük bir çalışma ve gayret içerisinde olduklarını ifade ederek, “Türk İslam coğrafyasındaki tüm kardeşlerimiz kavgadan, kandan, gözyaşından, yoksulluktan, esaretten ve zulümden kurtulmuş bir şekilde büyük bir Türk İslam coğrafyası olarak yaşasın diye bir araya geldik. Bizleri bir araya getiren inançlarımızdır” dedi. Ülkenin problemleri olduğunu belirten Destici, “Hiç birisi çözülmüş değil. Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi olarak gerçekten bugüne kadar doğru olan her şeyin yanında durduk. Bugün hala iktidar partisinin seçim meydanlarında malzeme yapmaya çalıştığı imam hatiplilerin açılması için ilk mücadeleyi başlatan bizleriz. Çocuklarını ilk oraya gönderen bizleriz. Ağabeyim, kardeşlerim ve hepimiz imam hatip mezunuyuz. Bize hiç kimse imam hatip, başörtüsü istismarı yapamaz. Bu iki hareketin o işlerde emeği vardır. Bu hareket 1980 darbesi gördü. Bedeller ödedik” ifadesini kullandı. Destici, inandıkları yolda yürümeye devam ettiklerini kaydederek, “Birilerine yapılan tehditler bize de yapıldı. Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ne de yapıldı ama bizler dedik ki ‘bir fikrin, bir misyonun, bir inancın ve bir davanın temsilcileriyiz’. Bizim siyasette var olma sebebimiz de bu. Bu iki hareket sadece bir siyasi parti değil. Bizler siyasi hareketiz” diye konuştu.

Yeni Emre Düğün salonunda düzenlenen Milli İttifak mitingi konuşmaların ardından partililer iki parti Genel Başkanları ile fotoğraf çektirmek için yarıştılar.

Miting başladığı aynı coşku ile sona erdi.

Ç.P.

Etiketler: » » » »
Share
694 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?