logo

“Kaldığımız Yerden Devam”

Erkekler Bölgesel Basketbol 3 ligi 11’nci grupta mücadele eden Artvin Belediye Basketbol Takımı ilk yarıyı namaglûp lider tamamladı.

 

Başarılı bir ilk yarı geçiren Artvin Belediye Basketbol Takımı Başkanı Zafer İnce takımının ilk yarıda ki performansını değerlendirdi. Geçen yıl kaçırılan şampiyonluğu bu sene yaşayacaklarına inandığını söyleyen kulüp başkanı İnce, takımın çok iyi gittiğini, her maçta üstün bir oyun sergileyerek 5 maçta 5 galibiyet alıp ilk yarıyı yenilgisiz lider tamamladıklarını belirterek bu süreçte kendilerini her türlü destekleyen başta kulübün onursal Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, taraftarlara ve sponsorlara teşekkür etti.

Kulüp Başkanı İnce, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bilindiği gibi geçen yıl Artvin halkına büyük sevinçler yaşattık.  Yarı finalde Fenerbahçe’yi eledik ve diğer yarı filan maçını da şansız bir şekilde kaybettik ama bu sene böyle olmayacak çünkü geçen yıldan daha güçlü bir takımımız var. 12 sporcumuz formayı kapmak için inanılmaz bir mücadele veriyor. Minikler,Yıldızlar,Gençler liglerin de mücadele eden toplam 100 yakın sporcumuz var alt yapı bir takımın her şeyi bu yüzden bizde alt yapıya çok değer veriyoruz. Artvin halkı takımlarına çok büyük destek veriyorlar. Küçüğünden büyüğüne herkesin salonu doldurması ve 40 dakika boyunca takımlarına sahip çıkmaları bizi çok mutlu ediyor. Taraftarımıza minnettarız. Desteklerini esirgemeden 2’nci yarıda da bizleri desteklemelerini istiyoruz” dedi.

“Fikstür Avantajı Bizde”

2’nci yarıda fikstür avantajlarının kendilerinden yana olduğunu ifade eden İnce, sözlerine şu şekilde devam etti. “Ligler şuan da devre arasına girdi 9 Ocakta ilk maçımız yapacağız. 5 maçın 2’sini Gümüşhane ve Trabzon deplasmanın da oynayıp kalan 3 maçı içeride kendi saha ve seyircimiz önümüzde oynayacağız. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. 29 Aralık 2015 Salı günü takımımız toplanıp 9 Ocak’a kadar kampa girecek. Kamp sürecinde 2 hazırlık maçı yapacağız ve ikinci yarı en iyi şekilde hazırlanacağız.”

“1-2 Transfer Daha Yapabiliriz”

Sezon başında yeniden yapılanmaya gidip yeni transferlerle sezona başladıklarını ve oluşturulan kadronun başarılı olduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Zafer İnce, 2’nci Lig yolunda başarılı olmak için kadroya 1-2 oyuncu daha takviye yaparak hedeflerine ulaşmak istediklerini söyledi.

İnce, “ ikinci yarıya 1 ya da 2 oyuncu transferi yapacağız. 2 ligde oynayan bir sporcuyla anlaştık, yakında o ismi sizlerle paylaşacağız. Artvin’e yakışan bir takım kuruyoruz” dedi.

“Bize Destek Olan Sponsorlarımıza Teşekkür Ediyoruz”

İnce, “Başta Artvin Devlet Hastanesi, Halk Eğitim Merkezi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Artvin İl Özel İdaresin’e, ayrıca bizden desteklerini esirgemeyen sponsorlarımız Celal Öztürk, Mustafa Yılmaz, Nevzat Güven, Yılmaz Köse, Yasın Yeniçeri, Gültekin Akdeniz, Bahattin Demiröz, Şener Öztürk, İsmail Kopuz’a çok teşekkür ederim, bize çok büyük katkıları oldu” dedi.

( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü )

Share
435 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?