logo

Kafkasör’ün Güreşçileri Kocatepe’yi Ziyaret Etti

Artvin’de bu yıl 38’incisi düzenlenen Uluslararası Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’nin sona ermesinin ardından festivalin 3. gününde Karakucak Güreşlerinde izleyenleri kendilerine hayran bırakan güreşçiler Kocatepe’yi makamında ziyaret ettiler.

 

38.Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylasında düzenlenen Karakucak Güreşleri’ nde dereceye giren Artvin Belediyesi Güreş İhtisas Spor Kulübünün başarılı sporcuları ve Antrenör Zaza Vardidze Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret ettiler. Başkan Kocatepe, başarılı sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.

Uluslararası 38’inci Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinin 3’üncü gün etkinliklerinde 12 Kategoride 90 sporcunun katıldığı karakucak güreşleri izleyenlere unutulmaz anlar yaşatmıştı.

Artvin ve ilçelerinin yanı sıra, Erzurum, Kahramanmaraş, Ordu, Rize, Gümüşhane ve Gürcistan’dan da sporcular katıldı. Birbirinden başarılı 90 sporcu kendi kategorilerinde kıyasıya mücadele etti. Müsabakalarda beş güreş hakemi görev alırken, 30 ve 120 kilogram arası toplam 12 siklette güreşler gerçekleştirildi. Bu yıl ki Kafkasör Karakucak güreşlerinin başpehlivanı Onur Alicanoğlu oldu.

Share
357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?