logo

Kafkasör’de Osmanlı Usulü Kına Gecesi

Artvin Belediyesi Kafkasör Sosyal tesislerinde Osmanlı usulü kına gecesi yapıldı.

Artvin’in saygın iş adamları Nevzat Güven’in kızı ile Mustafa Yılmaz’ın oğlu Artvin Belediyesi Kafkasör Sosyal tesisleri bahçesinde dillere destan kına gecesi düzenledi.

Kına gecesine gelin ve damadın ailelerinin yanı sıra birçok davetli katıldı.

Artvin Belediyesi meclis üyesi Avukat Elvan Güven ile İrfan Yılmaz evliliğe karar verdikleri zaman düğünlerini kır düğünü yapmak istediklerini fakat davetli sayısının çok olacağından mekânın yetersiz olması durumunu göz önüne alıp kına gecesini Osmanlı usulü tarzında kırda yapmaya karar verdiler.  Genç çift, bunun için en uygun mekân olarak Artvin Belediyesi Kafkasör Sosyal Tesisleri ATABARI Otel’in bahçesini gördüler.

Osmanlı Usulü Kına

ATABARI otelin bahçesinde Çağla Çiçekçilik organizasyonun yaptığı kına konseptinde yok yok. Türk örf ve adetlerin göz önüne alınarak hazırlanan kına gecesinde gelinle ve damadın kostümleri de Osmanlı Sarayı geleneğine göre seçildi. Padişah tahtının kurulduğu, tüm alanın gelin gibi süslendiği gecede Damat padişah olurken gelinde tam bir Osmanlı sultanıydı. Tahtlarının yanında duran iki yeniçeri de konseptin en önemli parçasıydı.

Davetliler alanı doldurduktan sonra Padişah ve Sultan son hazırlıklarını tamamlayıp gelinin arkadaşları tarafından oluşturulan tünelden geçip alana geldiler. Kına gecelerinin olmazsa olmazı olan gelinin eline kına yakma sahnesinde duygusal anlar yaşandı. Kına türküleriyle gelinin ağlatılmaya çalışıldığı gecede yakılan kınanın ardından eğlence zirveye ulaştı.

Damat ve gelinin gönüllerince eğlendiği bu mutlu gecede sevenleri çifti yalnız bırakmadı. Canlı müzik eşliğinde Artvin’in yöresel oyunlarının oynandığı gecede davete katılan Artvinli ünlü sanatçı Cemal Çayırcı gelen istekler doğrultusunda misafirlere kendine has yorumuyla seslendirdiği hareketli parçalarla davetlileri eğlendirirken slov şarkılarıyla da çiftlere romantik anlar yaşattı.

Gecenin sonunda Elvan ve İrfan çifti katılan herkese teşekkür ederek evliliğe son adım olan Cuma günü yapılacak düğün törenlerine davet etti. Çift; “ Düğün törenimizin de kır da Osmanlı konseptiyle yapmak istiyorduk. Davetli sayısına bakınca bunu yapmak çok zor olacağını gördük. Kına gecemiz de bu hayalimizi gerçekleştirmek istedik. Çok şükür hava da güzel olunca her şey çok daha iyi oldu. Tüm evlenecek gençlere tavsiye ediyoruz. Emeği geçen başta ailelerimiz olmak üzere Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe ve eşi hanımefendi Hacer Kocatepe’ye,  tüm dostlarımıza ve bu güzel ortamı bize hazırlayan organizasyon firması Çağla Çiçekçiliğe teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
4544 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?