logo

Kafkasör’de Muhteşem Tanıtım Atağı

Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali başlıyor

Bu yıl uluslararası boyut kazanan 35. Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ne hazırlanan Artvin’de heyecan dorukta… Yerli Yabancı ve ulusal basın temsilcileri festival alanından tüm gelişmeleri aktarmak için Artvin’e akın edecekler. Kafkasör Festival Komitesi tarafından yapılan açıklamada, festivali takip etmek üzere yerel basın, bölgesel basın ve ulusal basın temsilcileri ile yabancı haber ajanslarının temsilcilerinin geleceği ve festivale bu yıl basın ilgisinin de had safhada olacağı ifade edildi.

Artvin Belediyesi tarafından bu yıl 35.nci kez düzenlenecek olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali 10-14 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek.

Festivalin en önemli etkinliği ise Kafkasör Yaylasında 13 – 14 Haziran 2015 Cumartesi –  Pazar günlerinde düzenlenen geleneksel boğa güreşleri.. Boğaların barışması anlamına gelen etkinlik 200 yıldır devam ediyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; 10-14 Haziran 2015 tarihlerinde 35.si yapılacak olan Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm festivalini bu yıl uluslararası boyuta taşıyacak program hazırladıklarını açıkladı.

Festival öncesinde bilgilendirme yapan Başkan Kocatepe; ” Bu sene geçen yıldan bir adım daha iyisini yapmak adına biraz daha uluslararası enstrümanların kullanıldığı, hedeflerin turizm açısından üstlendiği bir çalışma olacak. Gerek organizasyonlardaki katılım gerekse programlardaki zenginlikle birlikte ilginin bu sene geçen seneye oranla daha da artacağı beklentisindeyiz ” dedi.

Kafkasör Yaylası ve şehir merkezinde yoğunla gerçekleştirilen 35.Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali hazırlıklarının da hızlandırıldığını belirten Başkan Kocatepe şu açıklamada bulundu:

” Festival kapsamında ilimize gelecek yerli ve yabancı turistler için şehrin görünümünün de güzelleştirilmesine çalışılıyor. Çevre temizliği, boyama çalışmaları ile birlikte kaldırımlardaki bordür taşları boyama ve düzenleme çalışmaları da tamamlanıyor. Kafkasör Yaylası’nda da düzenlenen çalışmalar ile de arena ve mesire alanlarında çeşitli düzenlemeler yapılıyor ” dedi.

 

Artvin kültürel, sosyal ve sanatsal etkinlikleriyle festivale hazır. Yerle ve yabancı basın mensupları da festivali takip etmek üzere akredite yaptırmaya başladılar. Geçtiğimiz yıl Artvin Belediyesi festival komitesi tarafından yapılan yerel ve ulusal basın çalışması bu yıl da artarak devam ettirilecek. Edinilen bilgiye göre ülkemizin çok seçkin gazete, televizyon, radyo, internet haber portalı ve ajanslar festivale ilgi gösterecek. Artvin Belediyesi Festival komitesi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 10’a yakın Tv kanalı, 3 Belgesel kanalı, birçok ajansın temsilcileri ile birçok derginin akredite yaptırdığı ve festivale bu yıl ilginin basın açısından geçen yıldan çok daha fazla olacağı ifade edildi. Öte yandan festival hazırlıkları da hızla sürdürülürken, Artvin yine çok farklı bir festivale yaşamaya hazır.

Etiketler: » »
Share
1368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?