logo

Kafkasör’ de Moral Buldular

Artvin Fen Lisesi Okul 12. sınıf öğrencileri LYS öncesi LYS öncesi Kafkasör’ de moral buldular.

Hafta sonu Kafkasör’ de stres atarak güzel bir hafta sonu geçiren öğrencilereOkul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Halime Tüylü’de eşlik etti.

Okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin muhteşem doğada buluşmalarını değerlendiren okul Müdürü Şehmuz Bulut; “ Okulumuz 12. Sınıf öğrencilerine LYS öncesi moral, motivasyon amaçlı piknik programı düzenledik. Bu aslında her yıl 12. Sınıf öğrencilerimize her yıl yapılıyor. Bu yıl ki öğrencilerimizle de bu güzel doğada bir araya geldik. Öğrencilerimiz burada,  öğretmenlerimiz burada, Okul Aile Birliğimiz burada. Bu çok güzel bir birliktelik ve dayanışma örneğidir. Başarının en önemli kurlarından birisi budur. Ben 12. Sınıf öğrencilerimizin, bilgi, donanım, özgüvenleriyle LYS’ye hazır olduklarını biliyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Artvin Fen Lisesi kendi başarı çıtasını daha da yukarılara çıkaracaktır. Bu yıl 103 öğrenci mezun ediyoruz.  Mezuniyet törenini Artvin Çoruh Üniversitesi Ali Nihat Gökyiğit Kültür Merkezi’nde yapacağız. Bu gençlerimizi Üniversiteye uğurlayacağız.”dedi

Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Halime Tüylü,  “Bu tür etkinliklerin çok güzel hatıralar bıraktığını, kaynaşma sağladığını,  moral verdiğini ve başarıyı arttırdığını belirterek; “Bugün 7 Mayıs 2017. Mevsim güzel, doğa güzel, hava güzel. Artvin Fen Lisesi Kafkasör’de 12. Sınıf öğrencilerimizle güzel bir hafta sonunu yaşıyor ve yaşatıyor. Okul Aile Birliği BaşkanıYüksel Karakurt il dışında olduğu için bu güzel buluşmaya katılamadı.  Diğer Yönetim Kurulu Üyelerinde benzer nedenlerle katılamadığı bu etkinliğe onları temsilen biz katıldık. Selamlarını getirdik. Az önce Okul Müdürümüz Şehmuz Bulut güzel şeyler söyledi. Okul İdaresi, Öğretmenler, biz veliler ve çok kıymetli gençlerimiz, öğrencilerimiz bu güzel doğada bir aradayız.  Başarı el ele verildiğinde geliyor. Fen Lisesi’nin başarısının bir sırrı da bu olsa gerek.

Önümüzdeki yıllarda başarının daha da artacağını biliyoruz.  Çünkü bunun için gereken her şeyimiz var. Pırıl pırıl gençlerimiz,  sevgi dolu başarı için çalışan okul idaremiz, öğretmenlerimiz ve okulumuza hiçbir desteği esirgemeyen velilerimiz.. Kısaca biz bunu başarmak için hep birlikte hazırız. Bu yıl sınava girecek olan 12. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyorum. Onlar her zaman olduğunu gibi tıpkı bundan önce mezun olup Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin en iyi bölümlerine giden ağabeyleri ablaları gibi. Bu etkinliği gerçekleştiren, Başta Okul Müdürümüz Şehmuz  Bulut  olmak üzere , öğretmenlerimize, memurlarımıza, idarecilerimize kısaca  emeği geçen herkese Okul Aile Birliği Yönetim kurulu adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler Kafkasör mesire alanında döner, ayran ve  tatlı ikram edildi. Birlikte çeşitli eğlence etkinlikleri yapıldı ve günün anısına fotoğraflar çekinildi.

LYS sınav tarihleri ise şöyle:  “LYS-1: Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) Tarihi, Saati ve Süresi : 11 Haziran 2017 (Pazar), 10.00, 135 dakika.

LYS-2: Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri) Tarihi, Saati ve Süresi : 17 Haziran 2017 (Cumartesi), 10.00, 135 dakika.

LYS-3: Lisans Yerleştirme Sınavı- 3 (Edebiyat-Coğrafya) Tarihi, Saati ve Süresi : 18 Haziran 2017 (Pazar), 10.00, 120 dakika.”

LYS-4: Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) Tarihi, Saati ve Süresi : 10 Haziran 2017 (Cumartesi), 10.00, 135 dakika

LYS-5: Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) Tarihi, Saati ve Süresi : 17 Haziran 2017 (Pazar), 14.30, 120 dakika

 

Share
1065 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?