logo

reklam

Kadınlar Kültür Ve Sanat Evi Açılıyor

Artvin Belediyesi tarafından Artvin Merkez Sabit Osman Avcı Caddesinde yaptırılan Kadınlar Kültür ve Sanat Evi’nin Eylül ayında hizmete açılacağı bildirildi.

Artvin Belediyesi’nin kadınların sosyo-ekonomik hayata katılımlarını teşvik amaçlı hazırladığı Kadınlar Kültür ve Sanat Evi inşaati tamamlanmak üzere.

Artvin’e özgü hediyelik eşyaların, el işlerinin yapılıp sergileneceği ve Artvin’in simgesi haline gelen değerlerin bu ürünlere işlenip satışının yapılacağı Kadınlar Kültür ve Sanat Evi’nde, kadınların ekonomik hayatın içinde yer alması hem de Artvin’ e özgü ürünlerin tanıtımı yapılacak.

Artvin Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkeziyle yürüteceği ortak projelerle kadınlara el sanatları eğitimleri verilecek. Kursların sonunda Kadınların sanat evinde ürettikleri hediyelik eşyaları ve engelli vatandaşlarımızın evlerinde yaptıkları göz nuru el sanatları ürünlerini değerlendirip satma imkânı bulacaklar. Böylece aile bütçesine katkıda bulunabilecekler.

Artvin’de Turizm ayağından bir eksiklik daha giderilmiş olacak

Turizm kenti yolunda ilerleyen Artvin’in kendine has ürünlerini tanıtma ve şehre gelen misafirlere sunma imkânı sağlayacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Kente gelen yerli ve yabancı turistler memleketlerine dönerken Artvin’e ait bir hediyelik eşya bulmakta zorlanıyorlardı. Bizde hem bu eksikliği gidermek için hem de kadınlarımızı sosyo – ekonomik hayata dahil etmek için ikinci projemiz olan Kadınlar Kültür ve Sanat Evi’ni hizmete sokmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz aylarda Yeni Mahalle mevkiin de Hanımlar Lokali’ni açmıştık. Çok şükür şuan beklentimizin çok çok üzerinde hizmet veriyor. Burası da en kısa zamanda faaliyete geçince ilimizin hediyelik eşya üreten tek merkezi haline gelecek.

Kadınlarımızın yapacakları Artvin’i simgeleyen Kafkasör, Atatepe, Artvin Kalesi, Folklor vb. gibi birçok ilimize özgü ürünlerin satılacağı mekân olacak.

Gelen yerli ve yabacı turistler ilimizden memleketlerine dönerken sevdiklerine bu mekândan ilimize özgü hediyelik eşyaları alabilecekler.

‘Güçlü Kadın, Güçlü Toplum Demektir’

Ortaya koyduğumuz her türlü sosyal sorumluluk projesiyle kadınlarımızın daha güçlü bireyler olmasının yolunu açıyoruz. Güçlü kadın, güçlü toplum demektir. Bu prensiple hareket eden belediyemiz kadının toplumdaki yerini daha da güçlendirici çalışmalar ortaya koyuyor. Kadınlarımız, Halk Eğitim Kurslarından öğrendikleriyle ve ortaya koydukları birçok ürünle göz nurunu bu yapacağımız Kültür ve Sanat Evi’nde satarak değerlendirecek. Böylece aile bütçesine katkıda bulunacak ve kadınlarımız toplumda daha çok söz hakkı olacak. Belediye olarak kadınlara yönelik çalışmaları sonuna kadar destekledik ve destekliyoruz.”

Etiketler: »
Share
384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?