logo

JÖAK Ekipleri, Borçka Barajı’nda Kaybolan İşçiyi Aradı

Artvin’de Borçka Barajı’na düşmesi sonucu kaybolan işçiyi arama çalışmaları 4 gündür yaklaşık 50 kişilik arama kurtarma ekipleri tarafından olumsuz hava şartlarına rağmen aralıksız sürdürülüyor.

Merkeze bağlı Köprübaşı Mahallesi eski Köy Hizmetleri Müdürlüğü mevkisinde, arkadaşı Fatih Doğan ile Çoruh Nehri’ni seyreden Yusuf Karataş (36), ayağının kayması sonucu dengesini kaybederek geçtiğimiz Cumartesi sabah saatlerinde suya düşmüştü.

Artvin Valisi Kemal Cirit, Borçka Barajı’nda kaybolan işçi Yusuf Karataş’ın bulunması için Ankara’dan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’na (JÖAK) bağlı 15 kişilik jandarma su altı timini bölgeye getirterek arama çalışmalarına katılmasını sağladı.

Öte yandan Artvin ve Erzurum Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD ile polis, jandarmadan oluşan 30 arama-kurtarma ekibi, baraj suyunda kaybolan Karataş’ın bulunması için çalışmalarını 4 gündür aralıksız sürdürüyor.

Ekipler, yaklaşık 15 kilometrelik alanda, nehrin her iki kıyısı boyunca ve şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını sürdürüyor.

-Vali Cirit, bölgede incelemelerde bulundu

Artvin Valisi Kemal Cirit ile İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Cirit, kaybolan işçinin bulunması çalışmalarına zaman zaman katılarak İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı’dan bilgi aldı.

Vali Cirit, barajda kaybolan işçinin oğlu Kenan, kardeşleri ve akrabaları ile bir süre görüşerek olaydan duyduğu üzüntüsünü dile getirdi.

Acılı aileye ve akrabalarına geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Cirit, işçinin bir an bir an önce bulunması için devletin bütün imkanlarını bölgeye seferber ettiklerini söyledi.

Arama kurtarma çalışmalarına 4 gündür olumsuz hava şartlarına rağmen aralıksız bir şekilde devam edildiğini ifade eden Vali Cirit, “Dün akşam saatlerinde Ankara Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’na (JÖAK) bağlı 15 kişilik jandarma su altı timini bölgeye getirterek arama çalışmalarına katılmasını sağladık. Bu sabah erken 08.00 sularında arama çalışmalarına başlayan ekiplerimiz olumsuz hava koşullarına rağmen çalışmalarına titiz bir şekilde sürdürüyorlar. Ayrıca Artvin ve Erzurum Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile jandarma ekiplerinden oluşan 20 arama kurtarma ekibi de çalışmalara büyük destek veriyor. Temennimiz bir an önce işçimize ulaşmak ve ailesinin acısını bir nebze olsun dindirmek istiyoruz” dedi.

-Acılı aile gözünü sudan ayırmıyor

Öte yandan suda kaybolan işçi Karataş’ın bulunması arama çalımlarına katılmak için Erzurum’dan gelen eşi Kübra ile 12 yaşındaki oğlu Kenan ile akrabaları da gün boyu gözü yaşlı bir şekilde çalışmalarını yakından takip ediyor.

İşçinin acılı eşi Kübra Karataş “Artvin Valiliği eşimin bulunması için bütün imkanlarını seferber etti”

Kaybolan işçi Yusuf Karataş’ın acılı eşi Kübra Karataş, “Eşinin yaklaşık 15 gün önce çalışmak üzere Erzurum ilinden Artvin’e geldi. Acımız çok büyük ve yüreğim yanıyor. Tam 4 gündür baraj gölünde gözü yaşlı bir şekilde arıyoruz. Maalesef hiçbir ize rastlayamadık. Ankara’dan gelen JÖAK ekipleri ile AFAD ve jandarma ekipleri canla başla arıyorlar. En kısa sürede eşimin bulunmasını istiyorum. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmadı. İlk günden beri bölgeye gelen Sayın valimize ve jandarma komutanımıza teşekkür ediyorum.  Devletimiz bütün imkanlarını eşimin bulunması için seferber etti. Allah devletimize bir zeval vermesin” dedi.

-Valilik acılı aile ve akrabalarına barınma yardımında bulundu

Karataş’ın akrabaları ise olayın kendilerini derinden yaraladığını belirterek, “Barınma başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarımızı karşılayan ve arama çalışmalarına bizzat katılarak bizleri yalnız bırakmayan valimize teşekkür ediyoruz. Allah devletimizden razı olsun” diye konuştu.

Evli ve bir çocuk babası Karataş’ın, Çoruh Park Projesi’nde işçi olarak çalıştığı, sağanak nedeniyle çalışmalara ara verilmesi üzerine arkadaşı Doğan’la gezintiye çıktığı öğrenildi.

AVBM

Share
1073 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?