logo

İyi Parti Eski İl Başkanı İspirli, Partiden İhraç Edildi

İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı Disiplin Kurulu, İYİ Parti Eski İl Başkanı ve Üst Kurul Delegesi Köksal İspirli’yi partiden ihraç etti.

İYİ Parti İl Başkanlığı Disiplin Kurulu, aldığı kararı Disiplin Kurulu Başkanı Gürsel Atabey imzası ile yerel basınla da paylaştı. Alınan kararda ise şu ifadeler yer aldı:

İYİ Parti Artvin Disiplin Kurulu Başkanlığı

“Partimizin üst kurul Delegesi ve Eski İl Başkanı Köksal İspirli hakkında İl Disiplin Kurulu 18.04.2019 tarihinde toplanarak, 31Mart 2019 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçiminde Cumhur İttifakı’na yönelik faaliyetlerde bulunduğu, Sosyal medya ve yerel basında çıkan haberler sonucunda Parti Merkez Disiplin Kurulu’na 19.04. 2019 tarihinde sevk edilmiştir. 17.05 2019 Tarih ve GNMDK/844 Sayılı yazısına istinaden İl Disiplin Kurulu toplanarak Parti Tüzüğümüzün 73. Maddesinde belirtilen “Kesin İhraç” talebi kurul üye tam sayısı salt çoğunluğu ile alınmıştır.

İl Disiplin Kurulu Kararına karşı Tebliğden itibaren 15 gün içinde Sayın Köksal İspirli Merkez Disiplin Kuruluna itiraz edebilirsiniz. Süresi içinde itiraz edilmeyen Disiplin Kurulu Kararı kesinleşir. Gereğinin yapılmasını rica ederim.”

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?