logo

İsveçli Turisti Öldüren Zanlı Sarpta Yakalandı

İstanbul’da işlediği cinayet suçundan aranan sanık Sarptan kaçarken yakalandı

İstanbul’da 24 Mayıs 2015 Tarihinde gece kulübüne girmek isterken içeri alınmadığı için rastgele ateş ederek İsveçli turistin ölümüne sebep olan E.K., 3 Temmuz 2017 ( Bugün) Sarp Sınır Kapısı’ndan yurt dışına kaçmak üzere iken yakalandı.


Konuya ilişkin olarak Artvin Valiliği bir açıklamada bulundu. Açıklamada; “ Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Sarp Hudut Kapısı Şube Müdürlüğünce 03/07/2015 günü saat 01.45 sıralarında Gürcistan polis makamlarınca kendilerine kimlik, pasaport, ehliyet aracılığıyla müracaat eden bir Türk vatandaşının müracaat belgelerinden şüphelendiklerini, şahsın belgelerini teyit etmek amaçlı görevlilerimizi tampon bölgeye davet etmeleri üzerine şahsın hudut kapımızdan illegal yollarla çıkış yaptığı ve Sarp Hudut Kapısı Şube Müdürlüğüne ait çıkış kaşesinin olmadığının görülmesi üzerine şahıs evraklarıyla birlikte Gürcistan polis makamlarından alınarak Şube Müdürlüğümüze getirilmiştir. Burada yapılan incelemede şahsın pasaport, ehliyet ve nüfus cüzdanı olmak üzere M.K. adına tanzimli 3 (üç) belgenin sahte olabileceğinden kuvvetle şüphelenilmiştir.
Yapılan araştırmalarda şahsın; E.K. olduğu ve İstanbul 8.Sulh Ceza Hakimliği 2015/1251 karar numaralı 24.05.2015 suç tarihli “Kasten Öldürme” suçundan arandığı ve Ulusal basında İstanbul’da gece kulübüne alınmayınca rastgele ateş açıp İsveçli Turist Maggie BADGO’ nun (34) ölümüne neden olup siyah bir otomobille olay yerinden kaçtığı tespit edilmiştir. Şahıs gerekli adli tahkikat dosyaları ile birlikte Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Sarpta yakalanan zanlının işlediği iddia edilen suç olayı

Sabah saatlerinde Sarp Sınır Kapısından kaçmakta olan E.K.’nın işlediği suç olayı işte bu olay. “Gece kulübüne alınmayan magandalar rastgele ateş açtı. Başından vurulan İsveçli turist Maggie Badgo hayatını kaybetti.
İstanbul Gayrettepe’de gece kulübüne alınmayan magandaların açtığı ateş sonucu başından vurulan İsveçli turist hayatını kaybetti. İsveç’te kuaför olarak çalışan Maggie Badgo (34) önceki gün İstanbul’da şehir turu yaptıktan sonra geç saatlerde eğlenmek için otelinden çıkarak Gayrettepe’de bulunan bir gece kulübüne gitti. Badgo arkadaşları ile birlikte içeriye girmeye hazırlandığı sırada beş kişi aynı gece kulübünün kapısına geldi. Aracına binen 5 kişiden biri silahını çıkartarak gece kulübünün kapısına ve havaya doğru rastgele ateş açtı. Bir kurşun, içeri girmek için kapıda bekleyen İsveçli turist Maggie Badgo’nun kafasına isabet etti. Aniden kanlar içinde yere yığılan genç kadın, hemen Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Badgo yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bir kişinin daha yaralandığı olayla ilgili soruşturma başlatan polis olaydan sonra arkadaşının aracına binerek kaçtığı ifade edilen ve kimliği belirlenen katil zanlısını yakalamak için operasyon başlattı”

Sarp Sınır Kapısı’nda ki güvenlik personelinin dikkati bir cinayet olayının daha çözülmesine sağlamış oldu.

Share
1590 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?