logo

“İstiklal Marşının Kabulü” Konulu Tiyatro Gösterimi İzleyicileriyle Buluştu

12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 95’ci yıldönümü kapsamında Artvin Belediyesi ile Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşının Kabulü Tiyatro Gösterisi izleyicilerle buluştu.

 

İstiklal Marşımızın Kabulü’nün 95’ci yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Artvin Belediyesi ve Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün düzenlemiş olduğu, “İstiklal Marşımızın Kabulü Tiyatro Gösterisi” Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Tiyatro gösterimine , Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Tamer Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcıları Fahrettin Tilki, Aydın Tüfekçioğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Latif Yılmaztürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamdi Özder, Memur-Sen İl Başkanı İbrahim İnce, daire amirleri ve seyirciler katıldı.

Yenilmez Sanat Merkezi kurucusu, tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez tarafından ‘Safahat – Mehmet Akif Ersoy Dönüyor, ya Siz Neredesiniz’ adlı tek kişilik tiyatro oyunu sahneledi.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin sunulduğu oyunda, şairin edebi kimliği ve örnek kişiliğinin yanı sıra milli ve manevi değerlere olan saygısını çeşitli alıntılarla aktarılan oyunda ayrıca Mehmet Akif Ersoy’un sıkıntılar ve yokluklar içinde geçen ömrünün anlatıldığı sahneler izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Tiyatro gösterimi sonrasında kısa bir konuşma yapan tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez , Artvin’de daha önce dört kez geldiğini ve “Safahat” adlı oyununu sahnelediğini söyledi.

Mehmet Akif Ersoy isminin yaşatılması gerektiğini söyleyen Yenilmez, adına enstitülerin kurulması, filmlerin, çizgi filmlerinin yapılması gerektiğini belirterek, yaşadığı evin müze olması için bu talebini seyircilerle birlikte söyleyerek bir video çekti.

Program sonunda, Artvin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Bahattin YETİM ile Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan YAZAN sanatçıya hediye takdim ettiler.

Share
839 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?