logo

İstiklal Marşını Güzel Okumak İçin Yarıştılar

 

Merkez ilçe “İstiklal Marşını Güzel Okuma” yarışması seçmeleri Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Merkez ilçenin ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarının katılımıyla yapılan yarışma programına Artvin İl Millî Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, Şube Müdürleri Aytekin Gürbulak, Metin Özyer, Gürsel Seçkin, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Seçmelerde İstiklal Marşını okuyan İlkokul ve Ortaokul derecesindeki öğrencilerin performans değerlendirmesini komisyon üyeleri öğretmenler Güntay Toraman, Öner Tekin, İbrahim Okur, Arzu Akgümüş ve Ümit Bayraktutan; lise derecesindeki öğrencilerin performans değerlendirmesini komisyon üyesi öğretmenler Bahriye Burcu Yüzbaşıoğlu, Hüseyin Günay Süner, Sevgi Karahan, Elmas Çiçek Öztürk ve Meltem Çiçek gerçekleştirdi.

Seçmelerin ilkokul düzeyinde Gazi Ortaokulu ilkokul öğrencisi Özlem Sıla Erkal, Ortaköy Ortaokulundan Zeynep Keskin, Yenimahalle İlkokulundan Nur Kutluay, Vakıfbank İlkokulundan Eylül Genç, Karadeniz Bakır İlkokulundan Zeliha Çay, 7 Mart İlkokulundan İremsu Ağlar, Atatürk Ortaokulundan ilkokul öğrencisi Zeynep Polatdemir, Çoruh İlkokulundan Hilal Karadeniz, Seyitler TOKİ Şehit Onur İlhan İlkokulundan Nisa Telci; ortaokul düzeyinde Gazi Ortaokulundan Feyzanur Bağdat,  7 Mart Ortaokulundan Feyza Sude Akman, Yenimahalle Ortaokulundan Emre Uzun, İmam-Hatip Ortaokulundan İrem Çelik, Ortaköy Ortaokulundan Aslıhan Yeniçeri, Özel Menderes İlköğretim Kurumundan Kürşat Gümüş, Atatürk Ortaokulundan Nur Sima Doğan; lise düzeyinde Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesinden Beste Yağmur Özer, Ayhan Şahenk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Bahar Küçük, Artvin Anadolu Lisesinden Ebru Başal, İskebe Anadolu Lisesinden Fulya Albayrak, Artvin Anadolu İmam-Hatip Lisesinden Yunus Emre Altun, İbn-İ Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Duygu Yüksel, Artvin Fen Lisesinden Emine Alan Ve Artvin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Sabri Özkan sırayla İstiklal Marşını okudular.

Komisyon üyelerince yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye girenler:

İlkokullar kategorisinde: 1. Hilal Karadeniz – Çoruh İlkokulu, 2. İremsu Ağlar– 7 Mart İlkokulu, 3. Zeynep Keskin – Ortaköy İlkokulu

Ortaokullar kategorisinde: 1. Nur Sima Doğan – Atatürk Ortaokulu, 2. Emre Uzun – Yenimahalle Ortaokulu, 3.Feyzanur Bağdat – Gazi Ortaokulu, 3. İrem Çelik – İmam-Hatip Ortaokulu

Liseler kategorisinde: 1. Yunus Emre Altun – Artvin Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 2. Emine Alan – Artvin Fen Lisesi, 3. Ebru Başal – Artvin Anadolu Lisesi

Yarışma sonrasında okul ve kurum müdürleri dereceye giren ve yarışmaya katılan öğrenciler ile toplu fotoğraf çektirdiler.

“İstiklal Marşını Güzel Okuma” Yarışması İl finali, 7 İlçe ve Merkez İlçedeki ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde birinci olan öğrencilerin katılımıyla 10 Mart 2015 Salı günü Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılacak.

Share
1671 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?