logo

İstiklâl Marşını Güzel Okuma Yarışması İl Finali Yapıldı

 

İl geneli “İstiklâl Marşını Güzel Okuma Yarışması” Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Merkez ve 7 ilçenin İlkokul, Ortaokul ve Lise derecesindeki okullarda birinci olmuş öğrencilerin katılımıyla yapılan yarışma programına İl Millî Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Aytekin Gürbulak, Ebru Saygın, Gürsel Seçkin Ve Metin Özyer, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Yarışmanın her iki oturumunda öğrencilerin performansını Merkez ilçe ve 7 ilçenin Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden oluşan komisyon değerlendirdi. İlk oturumda İstiklal Marşını okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin performansı Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Ardanuç Çok Programlı And. Lisesi’nden Hasan KOÇ, Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi’nden Osman EJDEROĞLU, Borçka Mesleki ve Teknik And. Lisesi’nden Çiğdem ÖZTÜRK, Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ömer Faruk ÇEŞME, Artvin Anadolu Lisesi’nden İbrahim OKUR, Murgul Mesleki ve Teknik And. Lisesi’nden Mehmet ÖZTURNA, Yusufeli Çok Programlı And. Lisesi’nden Ahmet KILIÇ ve yedek üye olarak Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Selçuk BEĞEN tarafından değerlendirildi. Öğleden sonra saat 13:30’da yapılan ve lise düzeyindeki öğrencilerin yarıştığını ikinci oturumdaysa komisyon üyeliğini Türkçe öğretmenleri Ardanuç Tütünlü Yatılı Bölge Ortaokulu’ndan Aslan KÖSE, Arhavi Hacılar Ortaokulu’ndan Şentürk AYTEKİN, Borçka Düzköy Ortaokulu’ndan Volkan BALCI, Hopa Karadeniz Ortaokulu’ndan Selda SEÇKİN, Artvin 7 Mart Ortaokulu’ndan Sevgi KARAHAN, Murgul Ortaokulu’ndan Safiye KILIÇKAYA, Şavşat Atatürk Ortaokulu’ndan Ayten ALBAYRAK ve Artvin İmam Hatip Ortaokulu’ndan yedek üye Melek Seda BAYYURT yaptı.

Sabah oturumundaki yarışmada ilkokul düzeyinde kendi ilçelerinde birinci olan Ilgın Sude DEVECİ (Arhavi Mehmet Nazif Günal İlkokulu), Edanur TEMUR (Şavşat Atatürk İlkokulu), Nilay Funda ERGÜN (Murgul Yunus Emre İlkokulu), Emrah BELLİ (Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu), Hilal KARADENİZ (Artvin Çoruh İlkokulu), Mustafa Enes GÖRMÜŞ (Borçka Cumhuriyet İlkokulu), İrem SARIKAYA (Yusufeli Küplüce Mehmet Akif Ersoy İlkokulu) ve Ece AKSAKAL (Ardanuç Atatürk İlkokulu) ilçelerini temsil etti. Ortaokul düzeyindeyse Osman Emir KARAKUŞ (Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu), Dilan KARAİBRAHİMOĞLU (Hopa Kaya Çamurlu Ortaokulu), Hamza Kutay ÖZCAN (Şavşat Atatürk Ortaokulu), Muhammet Yasir GÖRMÜŞ (Borçka İmam Hatip Ortaokulu), Emre ÇAKMAK (Yusufeli İmam Hatip Ortaokulu), Nur Sima DOĞAN (Artvin Atatürk Ortaokulu), Kadir SÜKUT (Arhavi Atatürk Ortaokulu) ve Eda ERGÜN (Murgul Ortaokulu) performanslarını sergiledi. Öğleden sonraki oturumda lise düzeyinde kendi ilçelerinin birincileri Doğukan SARAÇ (Ardanuç Anadolu İmam Hatip Lisesi), Kristine KOTİL (Hopa Atatürk Anadolu Lisesi), Aleyna ÖZTÜRK (Murgul Anadolu İmam Hatip Lisesi), İrem AYDIN (Yusufeli Anadolu Lisesi), Yunus Emre ALTUN (Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi), Semanur BÜYÜK (Şavşat Anadolu Lisesi), Şebnem ÖZDEMİR (Borçka Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) ve Özlem BALCI (Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi) sırayla İstiklal Marşını okudular.

Komisyon üyelerince yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye girenler şunlardır:

İlkokullar kategorisinde

1.Mustafa Enes GÖRMÜŞ – Borçka Cumhuriyet İlkokulu, 2. Hilal KARADENİZ – Artvin Çoruh İlkokulu, 3. Emrah BELLİ – Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

Ortaokullar kategorisinde

1.Muhammet Yasir GÖRMÜŞ – Borçka İmam Hatip Ortaokulu, 2. Emre ÇAKMAK – Yusufeli İmam Hatip Ortaokulu, 3. Eda ERGÜN – Murgul Ortaokulu

Liseler kategorisinde

1.Yunus Emre ALTUN – Artvin Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 2. Semanur BÜYÜK – Şavşat Anadolu Lisesi, 3. Şebnem ÖZDEMİR – Borçka Şehit Savaş Gedik Mes. ve Tek. And. Lisesi

Yarışma sonrasında okul ve kurum müdürleri dereceye giren ve yarışmaya katılan öğrenciler ile toplu fotoğraf çekildiler.

“İstiklal Marşını Güzel Okuma” Yarışması İl finalinde birinci olan öğrenciler, 12 Mart 2015 Perşembe günü(bugün) Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’ndeki “İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü” program etkinliklerinde performanslarını sergileyecekler ve ödüllerini alacaklardır.

Share
1774 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?