logo

reklam

İstihdam Seferberliğine Bir Katkı Da Çoruh EDAŞ’tan

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerine enerji dağıtım hizmeti sunan ve bölgede iş imkanı sağlayan Çoruh Elektrik, İŞKUR tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına katıldı.

Fuarın açılışına Trabzon Valisi, Ortahisar Belediye Başkanı, KTÜ rektör  yardımcıları, İş kur Müdürü, Trabzon Ticaret ve  Sanayi Odası Yönetim Kurulu  Başkanı  çok  sayıda ilgili ve ziyaretçi katıldı.

30-31 Mart tarihlerinde KTÜ Osman Turan Kongre Merkezinde gerçekleştirilen fuara katılım sağlayan Çoruh Elektriğe ilgi yoğundu. Elektrik Teknikeri, Elektrik Teknisyeni ve Elektrik Mühendisi alanlarında istihdam sağlamak amacı ile fuara katılım sağlayan ÇORUH EDAŞ yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ”özel sektör olarak faaliyet gösterdiğimiz ancak Kamu hizmeti sunduğumuz İş arayanlara yönelik, işveren bir kurum olarak faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bölge insanımıza iyi ve güzel olanı sunmakla yetinmeyip  iş hayatına yeni katılacak gençlerin kariyerlerinde de rol üstlenmeyi kendimize hedef edindik. Bu Kapsamda şirketimiz dağıtım sorumluluğumuzda yer alan Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerimizde mevcut personelimize ek olarak 180 kişi şirketimiz bünyesine dahil edilmiştir.1.275,514 tüketiciye elektrik dağıtım hizmeti sunan Şirketimizde personel alımları ilerleyen süreçlerde devam edecektir. Çoruh EDAŞ ailesine katılan her personelimiz İş güvenliği eğitimden geçirilerek oluşabilecek riskler ve alınabilecek önlemler hakkında mevzuat çerçevesinde bilgilendirilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Amacına uygun bir fuar olduğunu belirten ÇORUH EDAŞ  yetkilerine  İŞ KUR İl Müdürlüğü tarafından bölgedeki istihdama katkısından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Share
603 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?