logo

İşte MHP’nin Aday Adayları

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Teşkilatı 25. Dönem Milletvekili aday adaylarının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.  Üç aday adayının katıldığı toplantı yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. MHP, güçlü adaylarıyla gövde gösterisi yaparak rakiplerine gözdağı verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi “ bizimle yürü Artvin” isimli 25. Dönem Milletvekili aday tanıtımını coşkulu bir kalabalık eşliğinde gerçekleştirdi. İl merkezi ve ilçelerden gelen yüzlerce araç Türk bayrağı ve siren sesi eşliğinde oluşturulan konvoyla şehir merkezine girdi.  Ahmet Hamdı Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen aday tanıtım toplantısına, Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Merkez İlçe Başkanı Ekrem Kurt, Kadın Kolları Başkanı Fatma Altuntaş, Ocak başkanı İrfan  Kuzu, Türk Ocakları Başkanı Bülent Turgut,  İlçe Başkanları,  eski İl ve ilçe başkanları, Kamu Sen, Yeliş Artvin Derneği, Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Belediye Encümenleri katıldılar. Aday Tanıtım Programında MHP’nin Milletvekili aday adayları Av. Muhammet Altunal, İşadamı Şinasi Başlılar ve yine iş adamı Rafet Abay katılarak birer konuşma yaparak kendilerini tanıttılar. Adayları kürsüye çağıran MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, 3 aday adayı ve ilçe başkanları ile birlikte birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bu mesaj görüntüsünde eski il başkanı Nedim Özer’de yeraldı.

Serdar Kılınç: Artvin’de vekillikleri almaya geliyoruz

Programa katılım yoğun olunca çok sayıda partili programı ayakta izlemek zorunda kaldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını İl başkanı Serdar Kılınç yaptı. Kılınç konuşmasında; “ Biz Ülkücüler olarak ve biz Artvin olarak 7’den 70’e el ele verdik. 7 Haziran’da destan yazmaya azmettik. İktidar yürüyüşümüzü bu salondan birlikte başlatıyoruz. Bizim bu kutlu yürüyüşümüze şahitlik ederek, bu kenetlenmeyi, bu inancı, çalışma azmini ve coşkuyu dört yana ulaştıracak olan basınımızın değerli mensupları! Sizleri de kendimiz-den ayrı görmüyor, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Allah’ın selamı; dürüst, ahlaklı, namuslu ve dimdik duranların, bizlerin üzerine olsun. İktidar yürüyüşümüzü MHP Artvin Milletvekili Aday Adaylarımızı kamuoyuna tanıtarak başlatıyoruz. Onlar; aşağısı altın ve üstü pırlanta misali cennet olan serhat şehrimizin Artvin’in öz evlatlarıdır. Onlar ihanete geçit vermeyen, Vatanın ve Milletin bölünmesine sessiz kalmayan, bu uğurda öncü görev almak isteyen fedakar vatan evlatlarıdır.

Türkiye Cumhuriyeti ehliyetsiz, teslimiyetçi, devleti şirket gibi gören ve bedavadan ele geçirilmiş şirket gibi yöneten AKP tarafından aciz düşürülmüştür. İmralı’da lüks içinde hayat sür-dürülen caninin dizlerine kapananlar, onun kirli çizmelerini öpmüş, her isteğini emir bilmiş, en ince ihtiyaçlarını dahi yılışık bir pişkinlikle çözmüşlerdir. Terörist başı ile görüştün görüşmedin meselesinde şerefsizliklerini tescil edenlerin büyüğü, PKK’ya ödün veremeyiz derken; diğer yandan küçüğü Serok Ahmet Diyarbakır’da Apo’nun 10 emrini aleme okutmakta, derinden müzakerelere girişmektedir. Bu zihniyet güneydoğuda Türkçe yer adlarını tabelalardan sildirmiş, devletin güvenlik güçlerini karakol ve kışlaya hapsetmiş, vatan topraklarını PKK’lı teröristlerin denetimine terk etmiştir. PKK’lı hainler yol kesmekte, kimlik kontrolü yapmakta, kendi kendilerine mahkemeler kurmaktadır. Bazı illerimiz sanki kurtarılmış bölgeler gibi talan edilmektedir. Başta Atatürk olmak üzere vatan kurtaran, devlet kuran kahramanlar hakarete uğramakta, heykelleri darp edilmekte, kaldırılmakta, adları ise sokaklardan, caddelerden silinmektedir. Hükümet edenler bu şerefsiz kalkışmalara göz yummakta ve susarak yol vermektedir.

Üniversiteler PKK’lı bölücülerin çiftliği haline getirilmiştir. Her türlü pislik ve kalkışmalarına göz yumulmaktadır. Üniversite koridorları, kantinleri bebek katilinin resim sergisine döndürülmüş, paçavraları çevreyi kirletmektedir. Kalbi vatan millet aşkı ile çarpan, bölünmemiş ve güçlü Türkiye için kafa yoran, İslam ahlakına sarılan, şahsiyetli, Milliyetçi, Ülkücü gençlerimiz bu katillere açık hedef yapılmaktadır. Ne devlet ve nede Rektörler tarafından bunların gereği yapılmamaktadır.

Ta ilk baştan itibaren teröristlerin hamilerine, terörist başına, dağda gezen eşkıyaya boyun eğenler günden güne tavizlerini artırmış ve iş bugün buraya gelmiştir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Apo itinin posterleri açıktan asılıp ellerde gezerken, Ay yıldızlı bayrağımız indirilmekte, hakarete uğramakta ve her seferinde bu suçu işleyenler kamuoyunun gözünden kaçırılmaktadır. Bu gidişin bir sonraki adımı İmralı canisinin salıverilmesidir ve bölücü teröristlerin dayattığı özerkliğin verilmesidir. Özerklik demek parçalanamaz dediğimiz vatanın parçalanması, etle tırnağın ayrılması demektir. Bu özerklik anarşi, belirsizlik, parçalanmak, taciz edilmek, acı ve gözyaşı demektir. Çapulcuların tehdidine boyun eğmektir. Özerklik vatanın bir kısmından vazgeçmek, geri kalanını da tehdit edilir hale getirmek, huzur ve güveni yok etmek demektir. Bunun bir benzeri cennetmekân Süleyman Şah Türbesinin bulunduğu vatan toprağının teröristlere bırakılmasıyla yaşanmıştır. Vatan toprakları bir terör örgütüne terk edilmiş ve kutsal emanetler de bir başka terörist paçavrasının gölgesine rehin bırakılmıştır. Vatan toprağının korku ve baskı ile nasıl terk edildiği bizlere ve dünyaya gösterilmiştir. Yarın yapacaklarına da örnek teşkil etmiştir. Bu hükümet tarafından daha önce, zor kullanan Yunanlı Rumlara terk edilen adalarımız Türk Milletinin dikkatinden kaçırılmıştır. Zor ve tehdidi gördükçe, geri çekilen, teslim olanların akıbetleri, hep kaçmak, hep teslim olmak ve yok olmaktır.

Bunlar senelerdir açılım, saçılım diyerek teslim olmuş, her türlü baskıya açık hale gelmiştir. Bunların gidiş yönü bellidir. Bunların Yeni Türkiye’si vatanın bir bölümü peşkeş çekilmiş, geri kalanı da birlik ve bütünlüğü bozan yasalarla her türlü saldırıya açık hale getirilmiş bir Türkiye’dir. Bunların Yeni Türkiye’si 17-25 Aralık yolsuzluğunu kapatmak için gerekirse tüm doğruların yıkılacağı, haramların helal, haramların helal sayılacağı Türkiye’dir. Yeni dedikleri Türkiye’de hırsızın polisi tutuklaması normal sayılacaktır. Kazara polis hırsızı yakalarsa; Allah Allah bu nasıl olur, polisin haddine mi düşmüş denilecek bir Türkiye’dir. Yeni Türkiye lafını uyduranlar sırça saraylarda zevki sefa sürerler. Asgari ücrete talim ettirdikleri taşeron işçilerinin beklentilerini sömürürler. Helal kazanacak iş vermek yerine işsiz bırakırlar, yardıma muhtaç eder kişilikleri ezerler. Rızkını keseriz diye de tehdit ederler. Hazırladıkları Türkiye’nin din, iman, ahlak, vatan, bayrak, hak, adalet, karşılıksız iyilik, yetim hakkı, vicdan, haram, helal ve saymakla sonu gelmeyecek bütün güzel ve kutsal değerler tahrip edilmiştir. İntihara ve suça yatkın insanlar çoğaltılmış, her türlü uyuşturucu çocuklar tarafından dahi yaygın olarak kullanılır hale gelmiştir. Hazırladıkları Türkiye; sınırları parçalanmış, kalan kısmı içinden çürütülmüş, insanları devlete güvenmeyen, birbirine güvenmeyen, adaletten umudunu kesmiş, haksızlığı kabullenmiş, üzerinde mutsuz, umutsuz insanların yaşadığı ve her türlü düşman saldırısına açık ve her önüne gelenin ömür bi-çeceği bir Türkiye’dir.

Adına yeni denilen ama kırpa kırpa yenilmek, tüketilmek istenen Türkiye’ye itiraz eden ruhu biz olan ve kalbi bizim gibi çarpan bil ileri var. Düşmanlarının bile dürüstlüğüne laf edemediği liderimiz Dr. Devlet Bahçeli 21 Mart Kutlu Nevruz günü bu yürüyüşü başlatmıştır. Nevruzda Ankara’da yakılan meşaleyle bugün Artvin tutuşuyor. Artvin’i madene kurban edenlere, Su kaynaklarımızı HES’lere teslim edenlere, Yusufeli’nin hayati konularını TBMM’ne yük görenlere fırsat ve imkân vermeyeceğiz. Devletten iş isteyen muhtarlara müracaat yeri olarak AKP örgütlerini gösteren Parti Devleti heveslilerini yasal girişimlerle ve uygun bir dil ile düzelteceğiz.

Şehrimizden bu yürüyüşe öznelik etme arzusunda olan arkadaşlarımız alfabetik sırayla Avukat Muhammet Altunal, İşadamı Rafet Abay ve yine işadamı Şinasi Başlılar’dır. İdeolojik ve siyasi geçmişimizi bilen, Parti programını ve hedeflerini benimseyen arkadaşlarımızdan hangisi aday olursa olsun, hepsinin katılımıyla el birliği ile omuz omuza çalışacağız. Çünkü bu seçim Devlet için, Millet için, hepimiz için varlık yokluk seçimidir. Devletin bekası için her türlü fedakârlığı göze almış ve bunu dosta düşmana ispat etmiş olan Ülkücüler Destan yazmaya azmediyoruz. Biz bu destanı yazacağız. Artvin’e güveniyoruz, Artvin’de kazanacağız ve Türkiye’de iktidar olacağız. Çünkü biz, Vatansız kalmak istemiyoruz. Çünkü biz, malımız bir yana, canımız ve namusumuz ve evlatlarımız emniyette olsun istiyoruz. Çünkü biz ezanımızın dinmesini, bayrağımızın inmesini istemiyoruz. İş için, aş için, namus için, vatan için Hep beraber destan yazmaya mecburuz ve bu destanı yazacağız. Unutmayalım ki! Vatanı olmayanın cuması olmaz ve vatanı ol-mayanın namusu da emniyette olmaz. Saygı, sevgi ve muhabbetle Allah’a emanet olun. Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek sözlerin tamamladı.

Daya sonra Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Artvin milletvekili Aday adayları tek tek kürsüye çıkarak konuşmalarını gerçekleştirdiler.

20 yıllık tecrübemi paylaşmak istiyorum

İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Artvin Milletvekili aday Adayı İş adamı Şinasi Başlılar Kürsüye çıktı. Neden Artvin’den aday olduğunu ifade eden Şinasi Başlılar; “20 yıllık siyasi tecrübemi Artvinli kardeşlerimizle paylaşmak istedik. Diğer aday adayları arkadaşlarımda çıkmış oldukları bu kutlu yolda başarılar diliyorum Allah yollarını açık etsin. Bizler teşkilat mensubu olarak teşkilatlarımızın her zaman emrindeyiz. Önemli olan bizim teşkilatımızın varlığı ve birliğidir. Bu nedenden dolayı 20 yıllık siyasi tecrübemi Artvin’de, Artvinli hemşerilerimle paylaşmak istedim. Öncelikle bizim hedefimiz iktidar olmak iktidar olmadan, ben veya bir başka kardeşimizin milletvekili olması fazla bir şey ifade etmiyor. Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olursa o zaman ilçe başkanınızda güçlü oluyor.  İl başkanlarımızda güçlü oluyor milletvekillerimizde güçlü oluyor” dedi. Başlılar konuşmasına İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i herhangi bir TV programına tartışma davet etti. MHP aday Adayı başlılar, Kadir Topbaş ve Bakan Faruk Çelik’e “yürekleri yiyorsa Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını canlı yayında televizyona çıkalım. Bunlarla birlikte hem Artvin’i tartışalım hem Türkiye’yi tartışalım. Ama bunların yürekleri yemez ağa babaları izin vermez dedi. Başta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli olmakla bizlere bizde sizlere güveniyoruz. Biz Artvin’de ikide iki yapmayı hedeflemişiz. Başbuğumuzun özlemidir, Artvin’den milletvekili çıkardıktan sonra milliyetçi hareket partisi, tek başına iktidardır. Allah’ı Teâlâ inşallah o günü 2015 Haziran seçiminde nasip edecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra bir başka milliyetçi Hareket Partisi aday adayı Avukat Muhammet Altunal çıktı. Altunal büyük alkış ve slogan eşliğin yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ Vatanı canlarını vererek bize emanet bırakan aziz şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve davamızın kurucusu Başbuğ Alpaslan Türkeş’i rahmetle anıyorum. Sorumluluk ve vakarlığıyla büyük devlet adamı olduğunu her defasında bizlere hissettiren, devlet adamı, Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Muhammet Altunal: Taşına toprağına kurban olduğumuz Artvin’e, Artvinliye, bize, Türkiye’mize sahip çıkmak için ‘Bismillah’ dedik düştük yollara.

Partimizden aday adaylığı müracaatında bulunan arkadaşlarıma, kardeşlerime çıktıkları bu kutlu yolda başarılar diliyor ve taşın altına elini koydukları için de şükranlarımı sunuyorum. Bu toplantıyı tertip eden Artvin İl Teşkilatına ve ilçe teşkilatlarımıza teşekkürü borç biliyorum. Bizler, mavi dedik, yeşil dedik. ‘Mençuna-Çifteköprü, Kopmuş-Cankurtaran’, dedik, çıktık yollara. ‘Macahel, Karagöl’ dedik, ‘Hatila’ dedik. ‘Adakale, Cehennem deresi kanyonu, Barhal, Arsiyan-Sahara’ dedik, Bir sevdayla çıktık yollara. Dilindeki her farklı aksanı memleketin bir zenginliği kabul ettik. Her ilçeyi sevgiyle ilmek ilmek işledik, bir aşkla düştük yollara.. Taşına toprağına kurban olduğumuz Artvin’e, Artvinliye, bize, Türkiye’mize sahip çıkmak için ‘Bismillah’ dedik düştük yollara. Bu dağların, denizin yayların, derelerin, göllerin, köylümüzün, çiftçimizin, memurumuzun, işçimizin sesi, sizin sesiniz, nefesiniz, sizin ruhunuz, kalbiniz olmak için bir kardeşiniz, bir evladınız olarak buradayım, huzurunuzdayım.

Bu davaya gönül veren sizler alnı pak, yüreği temiz ve ufku berrak yücelersiniz. Siz olduğunuz için bugün Türkiye hala dimdik. Siz olduğunuz için Türkiye tüm saldırılara rağmen ayakta ve vakur. Sizlerin inanmışlığı, adanmışlığı, karşılıksız sevgisidir ülkeyi ayakta tutan. Onun için diyorum ki, Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.

Bu yolu hep birlikte yürüyeceğimiz, yılmadan, yıkılmadan birlikte mesafeler kat edeceğimiz, birbirimize el vereceğimiz, omuz vereceğimiz yol arkadaşlarım..

Buradan tüm samimiyetimle söylüyorum… Böyle inanmış yol arkadaşlarım olduğu için, böyle vefalı dostlarım, kardeşlerim olduğu için Allah’a hamd ediyorum. Rabbim, yolumuzu her daim açık etsin.     Rabbim dostluğumuzu, kardeşliğimizi daim etsin. Sizin heyecanınız, sizin coşkunuz, sizin arzunuz bizim güneşimiz oldu. Sizin hayalleriniz, bizim derdimiz oldu, tasamız oldu, kaygımız oldu. Hazreti Mevlana, “Dert Adamı Yollara Düşürür” diyor… Biz, Artvinlinin derdini derdimiz bildiğimiz için merhem diye çıktık yola. Dava insanı olarak sizlerin Artvin’den milletvekili çıkarma noktasındaki susuzluğunuzu, arzunuzu, özleminizi ve bu uğurda yola çıkmış olmanın da  bizler açısından ne kadar büyük bir sorumluluk gerektirdiğini, omuzlarda nasıl bir yük olduğunu biliyor ve bu bilinçle adımlarımızı atıyoruz. Hayalleri boşa çıkarmaktan, çalışmamaktan, tembellikten, geride kalmaktan. Heyhat  sizi mahçup etmekten, Allaha sığınarak. Ya alacağız, ille de alacağız yada ve de alacağız. İnanç ve kararlığıyla yolumuzda yürüyoruz.. Ayşe teyzenin, çoban Ahmet’in..Manav İbrahim’in hayali bu milletin sesi olmak için yürüyoruz. Sizinle yürüyoruz.

Kısaca Artvin’de hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizden bahsetmek istiyorum. İlk olarak Hayvancılık noktasında süt sığırcılığını teşvik etmeyi planlıyoruz. Önce devlet destekli ve hibe olarak süt sığırı çiftçimize dağıtılacak, yeteri miktarda hayvan sayısına ulaştıktan sonra Artvin’i temsil edecek bir peynir markası yaratacağız. Bunun için de ilçelerimizde süt fabrikaları kurulmasını teşvik edeceğiz. Süt arabaları köylülerden sütü her gün parayla toplayacak. Sonra ilçe merkezindeki fabrikaya getirecek. Fabrikalar ilçe merkezlerinde olacak. Süt burada mamul haline gelecek, İlçe merkezinde gençlerimiz bu fabrikalarda istihdam edilecek, gençlerimiz iş sahibi olacak. .Köylünün cebine günlük para girecek. Peynirin pazar sorunu yok, Yeter ki üretin. Üstelik pahalı ve değerli bir ürün, hacimde küçük pahada ağır. Süt, organik olacağı için Peynir Türkiye’nin en lezzetli peyniri olacak. Kardeşiniz olarak avukatlık yapıyorum ama aynı zamanda hayvancılık sektörünün de içinden geliyorum ve bu işi biraz biliyorum. İlçede Şehirlerde gençler istihdam edilecek. Bu konuda Sütaş’ın üst düzey bir yetkilisiyle görüştük, bize her türlü Ar-Ge ve Proje desteğini vereceklerini söylediler. Evet Artvin’de otomobil fabrikası kuramazsınız ama süt fabrikası kurarsınız..

Yine Memleketimiz ormanlarından kesilen ağaç fiyatını beşe katlayarak mamul olarak Artvin’e geri geliyor. Hammedde burada, ladin, çam, gürgen ağaç burada. Fabrika nerede, Trabzon’da, Ankara’da, Adana’da akıl mantık almaz, almıyor. Fabrikalar hammaddeye en yakın yerde kurulur hep. Ağaç ürünleri üzerine faaliyet gösteren fabrikalar bugün inşaat sektörüne paralel olarak Türkiye’nin en çok ciro yapan fabrikaları oldu. Bu konuda da belirli ilçelerimizde hızlı adımlar atarak Ağaç üzerine fabrikalar kuracağız. Evet Artvin’de tekstil fabrikası kuramazsınız ama ağaç üzerine fabrikalar kurabilirsiniz. Bu fabrikalar hep bütün Artvin’in katıldığı kooperatif şeklinde yönetilecek. Dışarıya mal satılıp dışarıdan içeriğe doğru bir para akışı sağlanacak.

Yine Turizmde Artvin’i şaha kaldıracak projeleri harekete geçireceğiz. Ev pansiyonculuğu ve yayla turizmini teşvik edip gerekli projeleri hazırlayarak alt yapı desteği sağlayacağız.

Artvin’i temsil etme makamına layık görüldüğümde elbette ki kırmızı çizgilerimiz de olacak. Memleketin geleceğini etkileyecek maden projesinde Artvin halkının gösterdiği duruşa destek olacağız. Çevreyi yok eden HES’lere ve her türlü tahribata karşı duyarlı ve hassas bir duruş sergileyeceğiz. Artvinliyi sağlık noktasında hastane ve doktor noktasında gidip de Rizeler’ de,Trabzonlar’daki hastanelerde akrabalarından, dostlarından ayrı uzaklarda tedavi olma zillet ve utancından kurtaracağız. Hopa-Arhavi arasına büyük bir hastane projesi başlatılmasında zorunluluk vardır. Seçildiğimizde Artvin’in sesi, sahibi kalbi, kısaca Artvin ne istiyorsa biz öyle olacak, onu yapacak, onu yaşayacağız.. Biz siz olacağız. Ankara’ya gidip kimseye eyvallahı olmayan bir vekil asla olmayacağız. Bize değer veren, buralara layık gören size sırtımızı değil hep gönlümüzü, yüzümüzü döneceğiz. Her akşam yatağa yatarken iki soru aklımızdan hiç çıkmamalıdır.

Memlekette taş üstüne bir taş koyabilmek için, daha yaşanılır bir Artvin için, çiçeklerin özgürce açması, derelerin özgürce akması için, Cerattepe ormanlarının derin bir nefes alması için, mezarları bile sular altında kalan Yusufeli halkının hak ettiği kamulaştırma bedelini alması, daha modern yeni Yusufeli’nin imarı ve inşası ile turizme kazandırılması için, Şavşat, Ardanuç ve Arhavi’de Mandıra ve süt ürünlerinde bölgeyi temsil eden markaların yaratılması, istihdamın artırılması için, Murgul, Borçka ve Hopa’da orman ürünleri ve organik tarım üzerine KOBİ’ler kurup bölgeyi kalkındırmak, istihdam yaratmak için, Ankara’da ve Türkiye’de Artvin ve Artvinlinin hak ettiği şekilde temsili için, BÖLÜNMEZ TÜRKİYE için MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNDEN ARTVİN MILLETVEKILI ADAY ADAYIYIM” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı. Altunal’ın konuşması sık sık alkışlarla kesilirken, Altunal’ı coşkulu bir kalabalığın desteklemesi dikkatlerden kaçmadı.

Rafet Abay: Artvin’e hizmet etmek için ‘bende varım’ dedi.

Son olarak kürüye çıkan bir başka aday adayı Rafet Abay, önce kendisini tanıtan MHP aday adayı Abay, “Artvin’e hizmet etmek için bende varım” dedi. Abay konuşmasını kısa tutarken, konuşmasında; “Bu kararı alırken  eşime çocuklarıma aileme danıştım konuştum ve bu kararı aldıktan sonra Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayı oldum. Bu günkü yürüyüş Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara yürüyüşüdür. Bunu görebiliyorum.  Asıl amacım milliyetçi hareket partinin seçim aşamamasında veyahut seçimden sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarını yükseltmek. Biz seçmenlerinin projelerimiz tek tek anlatacağız, tek tek evlerimize kapılarını çalacağız. İnancımız tamdır, kimse menfaat partisine oy vermesin, sizleri ipotek altına alıyor, diyor ki sizleri iş vereceğim, bilmem aş vereceğim. Sizleri ipotek altına alıyor. Bunları tek tek ev ev dolaşarak anlatacağız” dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından halk oyunları gösterisiyle program son buldu. MHP bu tanıtım toplantısı ile gücünü meydanlara dökerken, MHP’nin programı ve topladığı kalabalık rakiplerine gözdağı şeklinde yorumlandı.

Etiketler: » » » »
Share
3718 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?
#

İşte MHP’nin Aday Adayları” için 1 yorum

  1. Bütün Artvin il ve ilçe teşkilatlarına milletvekili aday Adaylarına başarılar diliyorum.Allah yolunuzu açık eylesin,Allah yardımcınız olsun..