logo

İsrafil Kışla, ‘Evet’ İçin Arı Gibi Çalışıyor

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, 7 gün 24 saat aralıksız bir biçimde referandum çalışmalarını sürdürdü. Kah bir ilçede stk temsilcileri ile toplantı yaptı, kah bir köye giderek vatandaşlarla referandum sohbeti gerçekleştirdi. Artvin’den Şavşat’a, Murgul’dan Ardanuç’a, Yusufeli’nden Hopa’ya, Arhavi’den Borçka’ya, Artvin Merkez’den Kemalpaşa’ya kadar adeta ili adım adım gezen AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, referandumda değişecek 18 maddeyi titizlikle anlatıyor. Bir dakikasını dahi boş geçirmeyen Milletvekili Kışla, bir yandan ilçelerin yatırımlarını takip ediyor bir yandan da gittiği ilçelerde yeni sistemin neler getirdiğini anlatıyor. Teşkilatı, belediye başkanları ve yöneticileri ile tam bir uyum içerisinde çalışan Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, her gittiği yerde muhalefetin iddialarına da yanıt veriyor. Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, son iki günde Artvin’e adeta karış karış gezerken gerçekleştirdiği toplantılarda; “Ülkemizin geleceği için, Yarınlarımız için”, Evet oyu isteyen Vekil Kışla, her gittiği yerde de halkın sıcak ilgisi ile karşılaştı. Vatandaşlarla sıcak ve samimi sohbetler eden Milletvekili Kışla, yaptığı konuşmalarda ise “ Şu Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi tutturmuş ya rejim değişiyor diye, boş laf. Biz de ne diyoruz: Rejim değil, sistem değişiyor. Bizim yolumuz belli. Cumhuriyet yolu! Yolumuz güzel. 1923’te açılmış, rejim meselesi o gün bitmiş. Biz bu yolda gidiyoruz. Derdimiz daha hızlı gitmek, daha öteye varmak. Ama araba eski model. Gitmiyor. İşte bu yüzden biz diyoruz ki, arabayı değiştirelim. Son modele geçelim. CHP yönetimi hemen atlıyor, “Yok kardeşim, değiştiremezsin.” Biz arabadan memnunuz.” Hızlanacağız da ne olacak? Diyoruz ki “Bak güzel kardeşim, navigasyonlu araba lazım artık!” Cevap “Hayır!” Kliması olsun bari? Cevap “Hayır!” Hava yastığı olsun! Cevap “Hayır!” Otomatik vites olsun! Cevap “Hayır!” CHP diyor ki “Bu araba bize asker ağa babalarımızdan yadigar! Bunu sürmeye devam et!” Biz ne diyoruz? Cumhuriyet otoyolu sonuna kadar açık. Hani Muasır medeniyet seviyesini aşacaktık? Bırak da o hedefe çabucak varalım. Bunların Türkiye için bir hayali yok. Hayalleri eski model araba. Bunların 17 Nisan sabahı hayali bundan ibaret. Bunlar Atatürk’ün hedeflerine bile ihanet etmişler. “Muasır medeniyet seviyesi azıcık beklesin, biz ağırdan ağırdan geliyoruz” demişler. Karar sizin, eski model arabayla mı yola devam edelim, Yoksa son model arabayla mı? Olduğumuz yerde sayalım mı? Yoksa 16 Nisan’da Evet deyip Türkiye’nin hızına hız mı katalım? ” ifadelerine yer verdi.

 

Vekil Kışla: Mevcut sistem artık işleyemez hale gelmiştir

“Cumhurbaşkanı, Başbakan Ne İstiyor Da Yapamıyor?!” söylemlerine de yanıt veren Milletvekili Kışla, “ 12 Eylül anayasasında öyle bir sistem kurmuşlar ki adeta işlesin diye değil de, işlemesin diye kurmuşlar. İkide bir arıza çıkarsın, vesayetçiler de hemen duruma müdahil olsun diye kurmuşlar. Bir defa çift başlılık var. Hatırlıyorsunuz değil mi Sezer-Ecevit kavgasını? Ne yaptı Cumhurbaşkanı? Başbakana anayasa kitabını fırlattı. Gecesine ekonomik kriz çıktı, ülke perişan oldu. Sonra 15 yıl boyunca önümüze çıkarılan sayısız engel var. 367 icadı çıkardılar. Partimize kapatma davası bile açtılar. Hukuk sistemini siyasete ayar çekmek için kullanmaya kalkıştılar. Millet bunları unutmaz. Sonra bürokratik hantallık var. İşleri ne kadar hızlandırsan da bir yere kadar. Bakmayın, 15 yılda Türkiye’yi üç kat büyüttük, ama bunu yaparken neler çektik, ne zorlukları geride bıraktık. Şimdi tıkır tıkır işleyen bir yönetim sistemimiz olacak. 15 yılda yaptığımızı 5 yılda yapacağız. Yapmak istediğimiz çok icraatlar, çok hizmetler, çok projeler, çok reformlar var daha. Türkiye’nin hızına hız, gücüne güç katacağız. ” diye konuştu.

16 Nisan’da Türkiye’nin eski Türkiye’ye dönüşmemesi, hükümet krizlerinin yeniden gündeme gelmemesi, koalisyonlu günlere geriye dönülmemesi ve ülkenin gelişim yolunda attığı adımlara devam edebilmesi için ‘Evet’ denilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Kışla, Türkiye’de sandıktan Evet’in güçlü bir şekilde çıkacağını söyledi.

Muhalefetin “Recep Tayyip Erdoğan Sonrası Ne Olacak?” sözlerine de gittiği ortamlarda yanıt veren Milletvekili Kışla, “ Tutturmuşlar bir laf, Tayyip Erdoğan sonrası ne olacak, sıkıntı mı çıkacak? Hiçbir sıkıntı olmaz Allah’ın izniyle. Millet nasıl Tayyip Erdoğan’ı, Erbakan’ı, Özal’ı, Menderes’i, Atatürk’ü bulup çıkardıysa, yine her zaman kendinden olanı bulup çıkarır. Bak! Nasıl kendinden olmayanı, kendine yalan söyleyeni, kandıranı başa geçirmiyor, Kılıçdaroğlu’nu 7 seçimdir sandığa gömüyor. Bizden sonra ne olacak? Partiler adaylarını gösterir, millet de yeni Cumhurbaşkanını seçer. Asıl mevcut sistem problemli bu konuda. Yapısında, işleyişinde sayısız sıkıntı var. Düşünün, mevcut sistemde milletimiz tutup sandıktan Tayyip Erdoğan’ı çıkarmasaydı, Ak Parti’yi birinci parti yapmasaydı, 90’lı yılların parçalanmış siyaseti sürseydi ne olurdu Türkiye’nin hali? Ama ne oldu? Aziz milletimiz istikrarı seçti, güveni seçti, kendi mayasından olanı bulup çıkardı. Bu milletin ferasetine, sağduyusuna, en çok da demokrasi tecrübesine güveneceksin. Millet doğru adamı eğrisinden pek güzel ayırır. Hele de bizimki gibi milletin bizzat kendisinin kurduğu partilerde. Bizim partimiz millete tepeden bakanların partisi değil. Bizim partimiz milletin içinden çıkanların partisi. Millet gider, doğru partiyi, doğru adamı seçer. Zaten öyle bir sistem kuruyoruz ki milletin gönlünü kazanan, milletine güvenen, çoğunluğun oyunu alıp öyle seçilecek. Yeni sistem kişi üzerine kurulu değil. Hızlı karar alan, uygulayan, etkili ve daha icraatçı bir yönetim anlayışı üzerine kurulu. Güzelliği de burada. On yıl sınırını da bu yüzden getiriyoruz zaten. Siyaset kendini sürekli yenileyecek. Milletin bağrından milletin taleplerine, isteklerine uygun yeni nesiller çıkacak. Biz 2023 hedeflerini gerçekleştireceğiz. Ardından 2053, 2071 hedeflerine böyle ilerleyeceğiz. ” şeklinde

Bu Sistem Tek Adamlık Getirmez

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “Rejim Değişiyor, Tek Adam Geliyor!?” iddialarına da yanıt verirken; “Bu milletin demokratik iradesine, demokrasi bilincine tek adamlık falan sökmez. Bu millet hakkını 71 yıldır sandıkta arıyor çatır çatır. Ne dedik zamanında? Sandık her şeydir. Bu millet kendisine tepeden bakmaya, zorla bir gömlek giydirmeye, kendi bildiğini okumaya kalkışana öyle bir demokrasi tokadı atar ki sandıkta, o kişi bir daha kendisine gelemez. Bak, bu millet o tokadı 1950’de CHP’ye öyle bir attı ki CHP bir daha kendine gelemedi. Araya onca darbe, yerleşik düzen bekçiliği, vesayetle işbirliği soktular, fayda etmedi. Bu millet kimi nereye çıkaracağını, kimi nerede tutacağını çok iyi bilir. Hiç merak etmesinler. Kalbinde Allah korkusu ve millet sevdası olandan tek adam olmaz. Sandıkta yüzde 50’nin üzerinde oy alıp meşru yoldan iktidara gelen, on milyonlarca seçmenin oyunu almış, güvenini kazanmış olandan tek adam olmaz. Meclisin ve bizzat milletin denetlediği birinden tek adam olmaz. Üstüne üstlük, mevcut sistemde Cumhurbaşkanı hem yetkili hem sorumsuz değil mi? Bu iyi bir şey mi? Yeni sistemde Cumhurbaşkanı artık yetkili olduğu kadar, sorumlu da olacak. Meclise karşı cezai sorumluluk, millete karşı siyasi sorumluluk taşıyacak. Yeni sistemin güzelliği burada. Buradan tek adam çıkar mı? Çıkmaz.” Diyerek vatandaşlardan Türkiye’nin geleceği için, milletimizin geleceği için bu değişime onay vermelerini ve ülkenin önünü açmalarını istedi.

Vekil Kışla’nın kullandığı bu cümleler gittiği her ortamda beğeni toplarken, vatandaş sandıktan ‘Evet’ çıkarmakta kararlı göründü.

 

Share
657 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?