logo

Işık’tan Artvin Çoruh Spor Altyapısına Anlamlı Destek

Artvin Çoruh Spor Altyapı minik futbolculara, U13 ve U14 takımlarına İstanbul’da yaşayan hemşehrimiz Artvin sevdalısı, Hasan Işık’tan anlamlı jest.

 

Geleceğin Futbolcularına Futbol malzemelerini (Eşofman, Futbol Topu, Şort, Tişört, Çorap) arkadaşı Ahmet Kınalı aracılığı ile gönderen Hakan Işık, Antrenör Sezgin Uluköy ve futbolun fidanlarına başarılar diledi.

Malzemeleri teslim eden Ahmet Kınalı, “Hasan Işık, benim ve Artvin’in kadim dostudur. Artvin denince onun için akarsular durur. Onun Artvin sevdasını gurbet daha da ateşlendirmiştir, alevlendirmiştir. Artvin Çoruh Spor Kulübü’ne, Başkanı Murat Yılmaz’a, altyapı sorumlusu antrenör Sezgin Uluköy ve genç futbolcu adayları hepinize selamları var. Başarılar diliyor. Benimde bir katkım olsun diyerek çam sakızı çoban armağanı misali Futbol malzemelerini size gönderdi. Ben onun adına sizlere teslim ediyorum. Siz güzel şeyler yaptıkça başka Artvin yürekli insanların dikkatini çekeceksiniz. Onlar da size maddi manevi desteğini verecek. Ben sevgili Hasan Işık’a sizlerin adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Çoruhspor Kulübüne, Başkan Yılmaz’a Kınalı Ve Işık’a Teşekkür Ediyorum

Artvin Çoruh Spor Altyapı sorumlusu Antrenör M. Sezgin Uluköy yaptığı açıklamada, “Öncelikle Artvin Çoruh Spor Kulübüne ve onun başkanı Murat Yılmaz’a altyapıyı kurdukları için, Artvin’in yetenekli çocuklarını futbola kazandıracak bu muhteşem projeyi hayata geçirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Ahmet Kınalı ağabeyimiz, Artvin’in çok önemli değeridir. Folkloruna, futboluna, müziğine, kültürüne çok büyük katkıları olmuş ve olmaya devam ediyor. Değerli insanların arkadaşları, dostları, çevresi de çok değerli insanlardan oluşurmuş. Hakan Işık, İstanbul’da yaşayan Artvin’in değerlerinden birisi.Bize futbol malzemeleri göndermişler. Kendisine çok teşekkür ederim.

Bir Teşekkürüm De Ailelerimize Ve Öğretmenlerimize Olacak

Bir teşekkürü de bu pırıl pırıl gençlerin ailelerine ve öğretmenlerine etmek istiyorum. Çünkü çok özel gençler yetiştirmişler. Hepsi gerek derslerde son derece başarılılar, efendilikleri, karakterleri ile örnek olabilecek kadar gelecek vaat eden bu gençlerin içinde hem Artvin futboluna, hem de ülke futbolumuza uzun yıllar hizmet verecek yetenekler var. Biz bir anlamda yetenek avcılığı yapıyoruz. Artvin’in yetenekli gençlerini, as takımımıza, daha da başarılı olanları Türk Futboluna kazandıracağız. Hakan Işık gibi Artvin sevdalıları bu gençlere destek verdiğinde Artvin’i sportif anlamda çok güzel bir gelecek bekliyor olacak.”dedi.

25 Kasım’da U13 Ve U14 Maçları Başlıyor

Yakında U13 ve U14 maçlarının başlayacağını da belirten Alt yapı antrenörü Sezgin Uluköy;” 25 Kasım’da U13 ve U14 müsabakaları başlıyor. Orman Spor ile karşılaşacağız. Ben şimdiden tüm futbolseverleri İskebe Şehir Stadına davet ediyorum. Haydi, bu gençleri yalınız bırakmayalım. Onlara tribünlerden destek verelim.”dedi.

Daha sonra Miniklere İstanbul’dan Hakan Işık’ın Futbol Malzemeleri teslim edildi.

24 Kasım Öğretmenler Gününü Şimdiden Kutluyorum

24 Kasım Öğretmenler Günü” nü de şimdiden kullandığını belirten Sezgin Uluköy, “Başöğretmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler Yeni Nesil sizin eseriniz olacaktır.” Demiştir. Atatürk Eğitimsiz bir toplumun hiçbir ilerleme kaydetmeyeceğini birçok sözünde açıkça belirtmiştir.

Atatürk’ün eğitim ile ilgili düşünceleri söylemek gerekirse şu söz yerinde olacaktır. “Cumhurbaşkanı olmasaydım, Millî Eğitim Bakanı olmak isterdim” sözü, Atatürk’ün eğitime verdiği önemi göstermesi bakımından anlamlı bir sözdür.

Büyük eğitimci ve devlet adamı olan Atatürk’e göre, kaynaşmış bir millet haline gelmenin, çağdaşlaşmanın, kalkınmanın, hür ve demokratik bir toplum olabilmenin en etkili aracı eğitimdi. Atatürk’ün Millî Eğitim konusuna gösterdiği ilgi ve alaka incelendiği zaman, bu konuya adeta bir eğitim düşünürü gibi eğildiğini görüyoruz. Evet, İncelendiği zaman bu günden daha modern olduğunu da anlayabiliriz.

“Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” “Bu hayat ancak ilim ve fen ile olur.”

“Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, sanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” “En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.” “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.”

Share
750 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?