logo

İsa Yerlikaya Çarşı Mahallesi’nden Muhtar Adaylığını Açıkladı

İsa Yerlikaya 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Çarşı Mahallesi’nden muhtar  adaylığını açıkladı.

Yerlikaya yaptığı açıklamada; “Çarşı Mahallemizin güzel insanları; Ben İsa Yerlikaya, 1963 doğumlu Artvin Ticaret Lisesi 1981 yılı mevzunuyum, evli ve iki çocuk babasıyım. Bilinen adımız Gencağa sülalesi olarak Artvin’in ilk yerleşik ailelerindenbiriyiz.Büyük dedelerimin ve babamın ömürlerini geçirdiği Çarşı Mahallesi Esentepe sokakta oturuyorum. Muhtarlık seçimine 27 yıl çalıştığım Artvin Orman İşletme Müdürlüğünden emekli olarak katılacağım.Öncelikle Artvin’imize hizmet etmiş muhtarlarımıza teşekkür eder, vefat etmişlere Allahtan rahmet diler sağ olanlara da Allahtan uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim. Yapmış oldukları hizmetler içinde hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerinde çağdaş modern güler yüzlü bir çarşı mahallesi için muhtar adayı olduğumu buradan duyuruyorum. Çarşı mahallemizin sorunlarını iyi bilen olarak azalarımla birlikte hizmet üretmeye ve çalışmaya geliyoruz. Hepinizin gurur duyacağı bir muhtar olmaya geliyorum. Allah izin verirse ve seçilirsem hizmetleri mahallemize taşımak için çalışacağım. Buradan söz veriyorum. Seçilirsem mührü cebime koyup 5 sene her sorunun en yakın takipçisi olacağım. Bir sonraki seçimde halkın karşısına çıkmayacağım. Mahalle sakinlerinin her zaman yanında olacağım. Azalarımla beraber istişare edeceğim, eksiklerimizi dosya haline getirip ilgili makamlara götüreceğim ve hizmet isteyeceğim. Tuttuğunu koparan güçlü, iradeli bir muhtar olmak adına azami çaba göstereceğim.

İnsan odaklı, mahalle sakinlerinin sorunlarına ve ihtiyaçlarına karşı çözüm üreten bir ekip kurup ihtiyar heyeti kavramını yok edip ‘hizmet heyeti’ kavramı ile yola çıkıyoruz. Muhtarlık sadece kâğıdamühür basma işi değildir. Muhtar mahallesinde ne olup bittiğini bilen, resmi kurumlarla devamlı irtibat halinde olan ve bunu mahalle sakinlerine duyuran kişidir. Aksi takdirde muhtarlık yapmanın hiçbir hükmü yoktur. Amacımız mahalle sakinlerinin gönüllü katılımıyla ortak ihtiyaçları belirleyerek mahallenin belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla iyi ilişkiler kurarak en hızlı hizmeti kazandırmaktır.

Bir muhtar adayı mahallesinin sorunlarını, dertlerini, ihtiyaçlarını bilen, mahallesini sosyal ve kültürel olarak tanıyan ve insanlarla ilişkisi iyi olan birisi olmalıdır. Muhtarlar, mahallenin insani, hukuki, siyasi, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verir. Merkezi yönetim ve Belediye yönetimleriyle vatandaş arasında bir köprü oluşturur. Bu vesileyle;

Mahalleme ve size sevdam var bu nedenle mahalle halkının hizmeti için gece ve gündüz ulaşılabilir olacağımın bilinmesini taahhüt ediyor, aydınlık ve huzur dolu bir mahalle için siz kıymetli hemşerilerimin desteğini bekliyorum.

Biliyorum ki; gözbebeğimiz gelişen ve değişen çarşı mahallemizde ikamet etmek bir ayrıcalıktır. Bu duygular içinde hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum.”  dedi

Share
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?