logo

İntihar Girişiminde Bulunan Şahısla İlgili Yeni İddia!

Artvin Merkez’de geçtiğimiz Cuma günü evinde kurusıkı tabanca ile intihar girişiminde bulunurken polislerin müdahalesi sonucu sonlanan eylemle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

İntihar girişiminde bulunurken polis müdahalesi ile silahı elinden alınan O.A. adlı vatandaş olay yerine gelen polislere ve gazetecilere dolandırıldığı için intihar girişiminde bulunduğunu ifade etmişti ancak edinilen bilgiye göre bu şahıs dolandırıldığı için değil dolandırdığı kişilere imzalattığı senetlerin ödeme günü geldiği için intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz Cuma günü intihar girişiminde bulunan O. A., ölümlü kazalar sonucunda mağduriyet yaşayan vatandaşların tazminat almaları noktasında çalışma yapan bir sigorta firmasının temsilciliğini yapıyordu. Mağduriyet yaşayan vatandaşların davalarının takibi için vatandaşlardan peşin veya senetli bir şekilde haksız bir şekilde para aldığının ortaya çıkması üzerine çalıştığı danışmanlık firması ile ilişkisi kesildiği ileri sürüldü. İlişkisinin kesilmesinin ardından da haksız yere para aldığı vatandaşlara gerekli ödemeleri yapması için senet imzalayan O.A.’nin senetlerin ödeme günü gelmesi nedeniyle intihara kalkıştığı iddia edildi. O.A. hakkında ilgili sigorta firması gerekli hukuki süreci başlatırken, bu vatandaş ile ilgili de soruşturma başlatıldığı öğrenildi. O.A. tarafından mağduriyete uğratıldığı iddia edilen vatandaşların da O.A.’dan şikayetçi oldukları öğrenildi. Konu yargıya taşınırken soruşturmanın da çok yönlü bir biçimde sürdürüldüğü ifade edildi.

Olay nasıl olmuştu?

Artvin’de 27 Temmuz 2018 Cuma günü Çamlık Mahallesi’nde kurusıkı tabancasıyla intihar girişiminde bulunan kişi polisin müdahalesiyle etkisin hale getirilmişti.

Özel bir sigorta şirketinde çalışan O.A. (40) dolandırılarak borçlandığı gerekçesiyle il merkezindeki Çamlık mahallesinde bulunan evinde intihar girişiminde bulunmuştu. Olay 27 Temmuz 2018 Cuma günü saat 14.00 sıralarında meydana gelmişti. O.A. adlı vatandaş yaşadığı evin odasına kafasına silah dayayarak intihara teşebbüs etmişti. Olay yerine gelen polis ekipleri psikolog eşliğinde kişiyi ikna etmeye çalışmıştı. Üç saat süren cabalar sonrası ikna olmayan kişinin bir anda silahı kafasından indirmesini fırsat bilen polis memurları şahsı etkisiz hale getirmişti. Daha sonra evden çıkartılan kişi ifadesini alınmak üzere emniyete götürülmüştü.

Öte yandan kişinin intihar teşebbüsünde kullandığı silahın kurusıkı tabanca olduğu tespit edilmişti.

Ortaya atılan bu iddialar sonucunda olay şimdi bambaşka bir boyut kazanırken soruşturma kapsamında olayın boyutları tam olarak ortaya çıkacağı belirtiliyor.

Share
1500 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?