logo

İlk Ders Zili Çaldı

Üç aylık yaz tatilinin ardından, ülkemizde yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen, ilimizde ise yaklaşık 27 bin öğrenci, 2 bin 272 öğretmen yeni eğitim-öğretim yılına başladı.

Yeni eğitim-öğretim yılı dün başladı. Okullarına gelen öğrenciler ilk ders zilinin çalmasıyla uzun süre boş kalan sınıfları doldurdu. Üç aylık yaz tatilinin ardından ülke genelinde yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen ilimizde ise 27 bin öğrenci, 2 bin 272 öğretmen için 2015-2016 eğitim öğretim yılına ilk ders zilinin çalmasıyla başladı.

Sabahın erken saatinde okullarına gelen öğrenciler ilk günün heyecanını yaşadı. Güzel bir tatil geçirdiklerini ifade eden öğrenciler yeni eğitim yılının açılmasıyla okullarına geri döndüklerini belirttiler.

İlk ders zilinin çalmasıyla birlikte Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulçelil Kahveci okulları dolaşarak, öğrenciler, öğretmenlere ve velilere başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temennisinde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulçelil Kahveci,  Artvin Başarı Artırma Projesi (ARTBAP )’ın bu Eğitim Öğretim yılında da bütün kararlığıyla devam edeceğini ifade ederken, Eylül ayı boyunca gerçekleşen Çalıştay’da alınan kararların 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında uygulanacağını ifade etti.  Tek tek sınıfları dolaşan Kahveci, yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı geçmesi dileğinde bulunan bulunarak, “2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılının velilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve Artvin’imize hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm eğitim camiasını sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » »
Share
551 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?