logo

İl Müftülüğünce Hacı Adaylarına Seminer Verildi

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesiyle ve A grubu Seyahat acenteleriyle 2015 yılında kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarına yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi.

 

Artvin İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın ve Din Hizmetleri Uzmanı Meryem Tabak tarafından 2015 yılı hac organizasyonu kapsamında hacca gidecek olan hacı adaylarına yönelik İl Müftülüğü Toplantı Salonunda verilen seminerlerde hacı adaylarına Hac Yolculuğunun Kutsallığının yanında; yolculuğa çıkmadan önce yapılacak maddi-manevi hazırlık, ibadet bilinci ve Hac ibadeti, Hac İbadetinin gereği olarak bir arada yaşama bilinci, genel olarak hac menasiki, Haccın çeşitleri ve Hac ibadetinde yapılması gereken görevler, hacda kadınlara özgü konular, Hz. Peygamber ve Medine ve hacılara yapılacak aşılar ve sağlık ile ilgili konularda bilgi verildi.

Artvin İl Müftülüğü tarafından hacı adaylarına yönelik verilen seminerde ayrıca “Tüm hacı adaylarımıza İl Müftülüğü olarak mebrûr bir hac, sağlık ve afiyetler dileriz” temennisinde de bulunuldu.

İl Müftülüğünün Önemli Misafirleri Vardı

35.Artvin Kafkasör Festivalinde stant açan İl Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Erbaş ve Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan ziyaret ettiler. Hayatlarında ilk kez boğa güreşlerini izleyen Prof.Dr. Ali Erbaş ve Rize Müftüsü Yusuf Doğan, boğa güreşlerine hayran kaldıklarını da ifade ettiler. Her iki misafir ayrıca Artvin’de müftülüğe ait başka ziyaret ve çalışmalara da katıldılar.

Share
515 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?