logo

İl Genelinde ÖSYS Tercih Büroları Kuruldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından YGS-LYS tercihi yapacak öğrencilere tercih danışmanlığı yapmak üzere İl genelinde ÖSYS tercih büroları kuruldu.

OSYSTercihİl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sayın Velilerimiz, Sevgili Öğrenciler; YGS-LYS tercihi yapacak öğrencilerimize tercih danışmanlığı yapmak üzere İlimiz genelinde ÖSYS tercih büroları kuruldu. Yükseköğretim programlarına yerleşebilmek için tercihte bulunacak adaylar tercih dönemi içerisinde aşağıda listelenen okullarımız rehber öğretmenlerinden destek alabilirler.

Özellikle birçok öğrencimiz, puanı iyi olmasına rağmen tercih hatası yüzünden boşta kalmaktadır. Bu tür sıkıntıların yaşanmaması için YGS-LYS sınavları sonrasında öğrencilerin doğru, bilinçli tercih yapmalarına yardımcı olmak ve velilerin bilgilendirilmesi için il genelinde okullarımızda “ÖSYS Tercih Büroları” oluşturulmuştur. Gayemiz, öğrencilerimizin doğru tercih yapmalarını ve sevecekleri bir mesleğe yönelmelerini sağlamaktır.

Öğrencilerimizin şimdiden iyi bir tercih dönemi geçirerek istedikleri okullara yerleşmeleri bizim en büyük dileğimizdir.

Tüm YGS ve LYS’ye girip tercih yapacak öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı yıllar dilerim” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
544 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?