logo

İftar Çadırına Yoğun İlgi

Artvin, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in ilk iftarını son 2 yılda olduğu gibi bu yılda da bir sofrada karşıladı.

Artvin belediyesi ramazan ayı içerisinde kurduğu 2 iftar çarıyla vatandaşlarının hizmetinde. Artvin Belediyesi binası önünde ve eski Anadolu İmam Hatip Lisesi içerisinde kurulan iftar çadırlarıyla ilk günde yaklaşık bin kişiye iftar hizmeti verildi.

Artvin Belediyesi önünde kurulan iftar çadırında ki ilk iftar yemeğine AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe, , AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta ve merkez ilçe başkanı Maksut Koçak, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediyede İftar Bereketi

Artvin Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Belediye önünde kurulan iftar çadırı dolup taşarken vatandaşlar alana getirilen ekstra masa sandalye, yeşil alan ve park yanlarındaki boşluklarda oruçlarını açtı.

İlk iftar yemeğinde 750 kişilik yemek dağıtımı öngörülürken yemek sonrasında yaklaşık bin kişiye iftar yemeği dağıtıldığı açıklandı.

İftar çadırlarında genci yaşlısı, zengini fakiri, erkeği kadını, öğrencisi ve esnafıyla her kesimden vatandaşların aynı sofrayı paylaşarak oruçlarını açtıkları iftarda ramazanın maneviyatı da üst düzeyde yaşandı.

Etiketler: » »
Share
882 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?