logo

İcradan Araba Aldı, 4 Yıldır Mahkemelere Geziyor!

İcra Müdürlüğünden 2012 yılında 2004 model bir araç satın alan Cengiz Okur, 4 yıldır mahkemelerle uğraşıyor.

2012 yılında İcra Müdürlüğü’nden aldı. Parasını yatırdı. Aracı üstüne almak için işlemlere başladı. Trafik Tescil denetleme Şubesi’nden temiz kağıdı almak için başvurduğuna aracın çalıntı olduğunu ve alamayacağını öğrendi. Hemen İcra Müdürlüğü’ne giden Cengiz Okur. Parasını geri istedi. Dilekçe yazması istendi Parayı verdikten 2-3 gün sonra dilekçe yazdı. Fakat paranın kullanıldığı belirtilerek hemen ödenemeyeceği iletildi. Cengiz Okur 4 yıl önce başına gelen ve halen Yargıtay’da davası devam eden olayı şöyle anlattı:

“Bundan 4 yıl önce 2012 yılında İcar Müdürlüğü’nden 17 bin 500 artı KDV’ye toplamda 22 bin 500 TL’ye 2004 Model bir araç aldım. Parasını yatırdıktan sonra aracın kaydını almak için Trafik Şubeye gittiğimde bu aracın çalıntı olduğunu söyleyip, alamayacağımı söylediler. Tekrar İcra Müdürlüğü’ne gittim. Ama paramı geri alamadım.

Bunun üzerine Adalet Bakanlığı’nı mahkemeye verdim. 4 yıldır davamız devam ediyor. Burada yerel mahkemede davayı kazandık. Adalet bakanlığı temyize gitti. Bu aracı ağabeyim Cemil Okur’un kanser hastası olması nedeniyle sık sık Rize’ye gittiğimiz için aldık. Ağabeyim kanserdi ve onu 9 Kasım 2013 yılında kaybettik. Yani ağabeyimi yine başka araçlarla Rize’ye getirip götürdük. Aradan 4 yıl geçtiği halde de bu parayı henüz alamadık. Yerel mahkemede davayı kazandık ama Adalet Bakanlığı temyize gitti. Dava şimdi Yargıtay’da. ama ne zaman bakılır, dava ne zaman karara bağlanır Allah bilir. Ben bu süre içinde çok mağdur oldum. O paranın içinde borç aldığım arkadaşlarım vardı.

Adalet Bakanlığı İle Mahkemelik Olacağım Hiç Aklıma Gelmezdi!

Benim burada sormak istediğim bazı sorular var: Birincisi İcra Müdürlüğü satışa çıkardığı araçlar hakkında bilgi almıyor mu? Çalıntı aracı sorgulatamaz mıydı? Burada vatandaş olarak onların yüzünden mağdur oldum. Ödediğim parayı 3 gün sonra geriye ödeyemezler miydi? Hayatımda ölmek her zaman aklıma gelir de Adalet Bakanlığı ile mahkemelik olacağım hiç aklıma gelmezdi. Evet, ben adalet istiyorum. Bunun için adalet bakanlığı ile davalı bir vatandaş haline gelmişim.

Kurumlarda Vatandaşlarda Dikkatli Olsunlar!

Umarım Adalet yerini bulacak ve mağduriyetim giderilecek. Ben aracı devletin bir kurumundan aldım. Aracı çalan hırsızlardan değil. Onun için mağdurum diyorum. Bu aracı eğer çalanlardan alsaydım mağdur olmazdım. Bu benim hatam ve kusurum olurdu. Bu kayseri escort durumda benim hiçbir hatam yok. Ben inanıyorum ki Adalet er yada geç yerini bulacak ama, bu arada yaşadığım mağduriyeti de maalesef yaşamaya devam edeceğim. Benim başıma gelen başkalarının da başına gelmesin. Kurumlar bundan sonra daha dikkatli olsun diye bunları söylüyorum. Benim yaşadığım şey toplumun uyarılmasında, ilgili kurumların dikkatli olmasında bir ders niteliği taşıdığı için bunları anlatıyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
2012 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?