logo

reklam

İçişleri Bakanı Soylu: ‘Necmettin Öğretmenin Kanı Yerde Kalmadı’

PKK’lı terör örgütü tarafından kaçırılan ve 5 gün alıkonulan Necmettin öğretmen 21 Haziran tarihinde şehit edilmişti.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kahramanlarımız Tunceli Pülümür’de şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın kanını yerde bırakmadı. Bu gece ve sabah 5 terörist etkisiz” dedi. Tunceli Valiliği de, “Öğretmen Necmettin Yılmaz’ı kaçırarak şehit eden 6 PKK’lı terörist aynı bölgede tespit edilerek silahlı İHA’lar ile vurularak öldürüldü” açıklamasını yaptı.

23 yaşındaki Necmettin Yılmaz, Şanlıurfa Siverek’in Çiftçibaşı köyünde sınıf öğretmeniydi. 16 Haziran Cuma günü, yaz tatilini geçirmek üzere memleketi Gümüşhane Torul’a bağlı Demirkapı köyüne gitmek üzere yola çıktı. Yeni aldığı otomobiline bindi. Erzincan-Tunceli yolunda PKK’lı teröristler yolunu kesti. 12 Temmuz’da naaşını Pülümür Çayı’nda köylüler buldu.

Necmettin öğretmenin katledilmesinden sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Soylu açıklamasında “Kahramanlarımız Tunceli Pülümür’de şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın kanını yerde bırakmadı. Bu gece ve sabah 5 terörist etkisiz” dedi.

Artvin Yasa Boğuldu

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olan 23 yaşındaki Necmettin öğretmenin şehit edilmesi de tüm Türkiye’yi yasa boğduğu gibi Artvin’i yasa boğdu.

Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için şehir yerleşkesinde bulunan kitap şeklindeki kütüphaneye Yılmaz’ın adının verilmesi için imza kampanyası başlattılar.

Bizde gazetemiz olarak Şehit Necmettin Yılmaz’a tekrardan Allah’tan rahmet, dost ve akrabalarına baş sağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun.

Share
425 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?