logo

“İç Güvenlik Yasası ve Süleyman Şah Türbesi”

CHP Gençlik Kolları il başkanlığı İç Güvenlik Yasası ve Süleyman Şah Türbesi Olayı hakkında bir basın açıklaması yaptı.

CHP Gençlik Kolları il başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği olarak hiç bir olayı gündemden düşürmeyeceğiz. Unutturmaya üstünü kapatmaya çalışanlara inat her utanç verici ve AKP diktatörlüğünün kendi çıkarları için yaptığı hiç bir şeyi unutturmayacağız.

İç güvenlik adı altında ortaya çıkan ve esasında olağan üstü hal uygulamasına gidecek olan bu yasa tasarısı iktidarın anti-demokratik bir tutumudur. Bonzai ve molotof kokteyli yasası ile kamuoyu algısı yaratmaya çalışan iktidar bu yasa tasarısını torba diye bilinen ve içinde bir çok maddenin olduğu bir teklifle meclise getirerek bir oldu bittiye getirmeye çalışıyor. Kuvvet kolluklarına üst düzey yetkiler veren savcı ve hakimleri pay pass eden mahkeme kararları olmadan sorgu, tutuklama, gözaltı ve üst araması gibi uygulamalarla demokratik kişi hak ve hürriyetini hiçe sayan bir sürece gidiyoruz. Yolsuzlukları, hırsızlıkları ve korkuları bu ve bunun gibi yasalarla bastırmaya çalışmaktadırlar. Hiçbir demokratik ülkede olmayan ve olmaması gereken yasalarla can güvenliğimiz ortadan kalkmaktadır.

Gezi’de öldürülen onca canımız gibi artık bu yasayla nice insan polis kurşunuyla hem de yasal olarak öldürülebilir. Bizler laik demokratik özgür ve hukukun üstünlüğünün olduğu temel insan hak ve hürriyetinin yok sayılmadığı bir Türkiye için bu onurlu duruşumuzdan ve mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Demokrasi meydanı adı verilen tam da bu noktada Artvin halkıyla birlikte olmak bizlere ayrı bir gurur veriyor. Biz iktidara terör ve suç ile mücadele etmeyin demiyoruz. Biz iktidara Türk halkına Artvin halkına terörist damgası yedirmeyin diyoruz.  Bizler bu ülkeye barışı, adaleti ve sosyal demokrasiyi getirecekleriz. İktidar bu ülkeye her türlü dikte ile kutuplaşma getirenlerdir. Ancak ve ancak unutmayınız ki; Adalet Bir Gün Herkese Lazım Olacak. Safları sıkılaştırın çocuklar bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.

Bir başka konu ise kabul edilebilecek bir sorun değildir. CHP’nin bütün uyarılarına rağmen geçtiğimiz günlerde 20-25 gün Süleyman Şah türbesinde nöbet değişimi yapılamamıştı. Hatta hiçbir lojistik destek verilmemişti. Orada görev başında bulunan Türk askerlerinin ne halde olduğundan ülkenin haberi bile yoktu. CHP bunu söylediğinde iktidar her zamanki gibi yalanlarıyla kesinlikle böyle bir şey yoktur demişti.

Şah Türbesi operasyonu Türkiye için kabul edilebilecek bir durum değildir. İlk kez 90 yıllık cumhuriyet tarihinde kendi topraklarımızı savaşmadan kaybediyoruz. Biz küresel bir dünyanın parçasıyız. Ortadoğu’yu dizayn edeceğiz. CHP bu konuda çok çaba sarf etti. Özellikle Ortadoğu coğrafyasındaki belli ülkelerde heyetlerimizle görüşmelere gidildi. Bu görüşmelerin sonucunda hazırlanan raporların tamamını geçmişin Dışişleri Bakanı, bugünün Başbakanına gönderildi. Maalesef bu önlemlerin hiçbir tanesi alınamadı. Yine 53 vatandaşımızın dışında Türkiye Cumhuriyeti’nin uçağı düşürüldü. 2 tane pilotu şehit oldu. CHP Artvin gençlik kolları olarak soruyoruz.  Bu uçağı kim düşürdü? Bu uçak niçin hava sahası ihlal etti? Ne yazık ki bu coğrafyanın en güçlü ülkesi bu iktidar tarafından biçare hale gelmiştir. Bunu kabul etmek mümkün değildir

Cumhuriyet tarihinde böyle olay ilk kez başımıza geliyor. AKP Hükümeti döneminde toprak kaybedildi. Kendilerine halkın parasıyla KAÇAK saray yaptıranlar atalarımızın türbelerine sahip çıkamıyorlar. Bu olaydan sorumlu kişiler yani AKP Hükümeti Vatan hainliğinde bulunmuşlardır.

Bizler onurlu, dürüst, vatan sever insanlarız ve bu haramilerin saltanatını yıkacak Türkiye’yi tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir ülke düzeyine çıkaracağız. AKP faşizmine, yolsuzluklarına, hırsızlıklarına, vatan hainliklerine dur diyecek kişileriz. Halkın iktidarını kuracak ve halkı bu bataklıktan kurtaracağız. Özgürlüğün Şafağı Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında Doğacak” ifadelerine yer verildi.

Share
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?