logo

reklam

Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi’nde Tablet Dağıtıldı

Fatih Projesi Kapsamında Okullara Tablet Dağıtımı Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) adıyla başlatılan proje kapsamında, öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi’nde törenle gerçekleştirildi.

 

Törene İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

85 Adet Tabletin Öğrenci, Öğretmen Ve Okul İdarecilerine

İlk olarak okulun Bilgisayar Öğretmeni Orhan Kocaman tarafından tablet bilgisayarının kullanımı ile ilgili kısa bir sunum yapıldı. Ardından törende kısa bir konuşma yapan Kaymakam Aydın, eğitime katkı sunmak ve çağa ayak uydurmak adına öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldığını belirtip, Fatih Projesi adı altında 85 adet tabletin öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerine hayırlı uğurlu olmasını diledi. Belediye Başkanı Hekimoğlu ise, Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi ile amaçlarının bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak olduğunu belirtti. Ayrıca tamamen dijital materyallerle eğitim görecek öğrencilerin dağıtılan tabletler sayesinde bilgiye anında ve daha hızlı şekilde ulaşacaklarını dile getiren Başkan Hekimoğlu, dağıtılan tabletlerin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri öğrencilere tabletleri tek tek takdim ettiler. Tablet dağıtımı sırasında öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Tören öğrencilerin tabletleri ile toplu olarak çekindikleri fotoğrafların ardından son buldu.

Etiketler: »
Share
820 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?