logo

reklam

Hopa’ya Su, Ekmek Ve Çizme Yardımı

Artvinli yardım sevenler ve STK’lar Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerimizde meydana gelen afet olaylarında mağdur olan vatandaşlarımıza Artvin’den destek geldi.

24 Ağustos pazar günü Arhavi, Hopa ve Borçka ilçesinde yoğun olarak yağan yağmur, bir felakete dönüşmüş ve ilçe merkezlerinde ev ve işyerlerini su basmış, bu ilçelerde büyük mal ve can kayıpları yaşanmıştı.  Felaketin üçüncü gününde kayıp üç kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ederken bölgede suların kesik olması nedeniyle yardım severler bölgeye su ve ekmek yardımında bulundu. Artvinli STK’lar öncülüğünde Kızılay İş hanı önünde yardım kampanyası başlattı. Çok sayıda vatandaşın dahil olduğu kampanyada su, ekmek, çizme ve çorap toplandı. STK’lar adına açıklama yapan Yeşil Artvin Derneği başkanı Nur Neşe Karahan, “Tüm STK’lar ve özelikle gençlerin ellerini taşın altına koyması sonucu böyle bir kampanya başlatıldı.  Hopa’da oluşturulan komisyonun bize ulaştırdığı ihtiyaca göre bu kampanyayı düzenledik. Acil olarak neye ihtiyaç varsa ona göre yardım kampanyası gerçekleştirdik. En çok su ve ekmek isteniyor,  bizde çok acil su, ekmek, çizme ve çorap ihtiyacını halka duyurduk, kampanya bu akşam sona erdiğinde hemen Hopa ilçemize ulaştıracağız” dedi.

Esnaflar, STK’lar ve gönüllü vatandaşların ekmek, su, çizme çoraptan oluşan yardım malzemeleri kamyona yüklenerek Hopa’da ki mağdur vatandaşlara ulaşması için harekete geçildi.

Ç.P.

Etiketler: » » » » »
Share
1421 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?