logo

31 Ağustos 2015

Hopa’ya Bir Yardımda Boğacılardan

Artvin Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Derneği Hopa ilçemize deki selzedelere su ve ekmek yardımında bulundu.

24 Ağustos Pazartesi günü özellikle Arhavi, Hopa ve Borçka ilçesinde yoğun olarak yağan yağmur, bir felakete dönüşmüş ve ilçe merkezlerinde ev ve işyerlerini su basmış, bu ilçelerimizde büyük mal ve can kayıpları olmuştur. Özellikle Hopa ilçemizde felaket nedeniyle birçok vatandaşımız susuz kalmıştı. Ülkemizin birçok bölgesinde vatandaşlar STK’lar Siyasi Partiler, Belediyeler duyarsız kalmazken bir yardım eli de Boğacılardan geldi. Artvin Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Derneği Hopa’da selzedelere su ve ekmek yardımında bulundu. İlimizde gerçekleşen her türlü sosyal yardımlaşma olaylarında duyarsız kalmayan Boğacılar bu bir kez daha anlamlı projeye imza attılar. Kendi imkanlarıyla aldıkları bir kamyon dolusu su ve ekmeği Hopa ilçesine ulaştırdılar. Sel felaketinde mağdur olan ailelere ulaşan yardım sever Boğacılar yardımların devamının geleceğini ifade ettiler.

Artvin Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Derneği Başkanı Erkan Keskin, “24 Ağustos Pazartesi günü Arhavi, Hopa ve Borçka ilçesinde yoğun olarak yağan yağmur, bir felakete dönüşmüş ve ilçe merkezlerinde ev ve işyerlerini su basmış, bu ilçelerimizde büyük mal ve can kayıpları olmuştur. Yaşamını yitiren 8 yurttaşımıza rahmet ve yakınlarına ve bütün Artvinlilere başsağlığı diliyoruz. Yine halen tedavileri devam eden çok sayıda yurttaşımızın bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler: » » » » »
Share
820 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?