logo

30 Ağustos 2015

Hopa’ya Bir Yardım Eli de Genç Girişimcilerden

Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde gerçekleşen sel felaketinin ardından selzedelere bir yardım eli de TOBB Genç girişimciler Kurulundan geldi.

 

 

24 Ağustos Pazartesi gün günü özellikle Arhavi, Hopa ve Borçka ilçesinde yoğun olarak yağan yağmur, bir felakete dönüşmüş ve ilçe merkezlerinde ev ve işyerlerini su basmış, bu ilçelerimizde büyük mal ve can kayıpları olmuştur. Özellikle Hopa ilçemizde yaşanan felakete bir çok hemşerimiz selden etkilenmişti. Ülke geneline hızlı bir şekilde yayılan yardımlardan biride TOBB Genç girişimciler kurulundan geldi.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölgesi Bölge Temsilcisi Tayfun Özlü, başta olmak üzere bölgemizde yer alan 16 ilin Genç Girişimciler Kurulu Başkanları ve bir önceki dönem Karadeniz Bölgesi Genç Girişimciler Bölge Temsilcileri Kerem Tüfekçi ile ortak gayretleri  sonucu, 1 tır, 4.200 adet 5 lt su ve 3 bin adet ekmek yardımı Hopa’da dağıtıldı. Hopa’da bir yere bırakmak yerine ihtiyaca göre Sugören Köyü, Sundura Mahallesi ve Taşköprü mevkii olmak üzere 3 yerde dağıtımı gerçekleştirildi.

Yardımda büyük bir görev üstlenen TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Taner Köse, “Dağıtım esnasında bize yardım eden Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Kurtul Özel’e, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Eşref Merttürk ‘e, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanımız Osman Akyürek’e, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’a, Artvin’de gazetecilik yapan Artvin Arena Haber sahibi Orhan Sevinç’e, Rize Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Fatih Çomoğlu ve kuruluna son olarak da Karadeniz olarak bir bütün olduğumuzu tüm dünyaya ispatlayan Karadeniz’deki 16 ilin Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi. Köse konuşmasının son bölümünde ise, “yaşamını yitiren 8 yurttaşımıza rahmet ve yakınlarına ve bütün Artvinlilere başsağlığı diliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Share
654 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?