logo

Hopa’nın Fatih’leri Yuvaya Döndü

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa’da sel felaketinde görev yapan itfaiye personelini makamında kabul ederek öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Artvin’in Hopa İlçesi’nde 23 Ağustos Pazar günü meydana gelen sel felaketinin ardından 10 personel ve 4 araçla 25 gündür aralıksız çalışmalarını sürdüren Artvin Belediyesi ekipleri görevlerini tamamlayarak Artvin’e döndü.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, makamında kabul ettiği itfaiye personeline Hopa’da günlerdir mesai mefhumu gözetmeksizin özverili çalışma yürütüp Hopa’nın yaralarını sarmak için göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ve teşekkür etti. Kocatepe;” Felaketin yaşandığı günden buyana çalışmalarınızı yakından takip ettim. Bu bir gönül işi. Sizlere gerçekten çok teşekkür ediyorum. Allah rızası için elinizden geleni yapmaya çalıştınız. Birçok kişinin derdine derman oldunuz. Bu hem sizin içinde bir deneyim olmuş oldu. Sizlere bu yüzden Hopa’nın Fatih’leri olarak hitap etmek istiyorum. Kazasız belasız görevinizi tamamlayıp yuvaya döndünüz. Biliyorum zor bir görev yürütüyorsunuz. Yangın da bir felaket anında vatandaşların canını, malını kurtarmak için mücadele ediyorsunuz. Canı yanan vatandaşlar o an belki size saldırıyor belki de geçen 25 günlük sürede yaraları sarmak için öz verili çalışmalarda bulunan Artvin Belediyesi ekipleri çok sayıda ev, iş yeri, kamu binaları, sosyal alanlar da çamur balçık temizliği yaparak vatandaşlara büyük destek oldular.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe’de görev yapan ekiplere teşekkür etmek için makamında kabul ediyor. Bu kapsamda, çalışmalarını tamamlayan Artvin Belediyesi ekiplerini kabul eden Başkan Cihan; ”zor günlerimiz de bizleri hiç yalnız bırakmayan, teknik destek ve ekipleriyle olayın yaşandığı süreçten bu yana yanımız da olan Artvin belediyemize, özellikle afetin yaşandığı günden bu yana desteklerini hiç esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Hopa halkına yaptığınız yardımlar her daim hatırlanacaktır. Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın” diye konuştu.

Hopa’da görev yapan Artvin Belediyesi ekiplerinden sorumlu İtfaiye Müdürü Mehmet Kara,” Olayın yaşandığını gün itibariyle ekiplerimizle ilçe halkımızın yanında olmaya çalıştık. Ekibimizde görev yapan arkadaşların öz verili çalışmaları sonucunda vatandaşlarımızın bir nebzede olsa yaralarını sarmaya çalıştık. Afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrardan Allah rahmet diliyor kayıp olan kardeşlerimizin biran önce bulunmasını temenni ediyorum. İlçe halkımıza geçmiş olsun”dedi.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

 

 

 

 

Etiketler: » » »
Share
597 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?