logo

Hopalı Atletler Uluslararası Arenada Boy Göstermeye Başladı

Milli Antrenör Servet Kural’ın öğrencisi Esra Gaz Güney Kore’de yapılacak olan Yaz Olimpiyatlarına katılma başarısı gösterdi.

Hopalı Atlet aynı zamanda Ardahan Üniversitesi Öğrencisi Esra Gaz  28. Üniversiteler Yaz Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek.

Bu yıl Isparta ilinde 9-11 Mayıs 2015 tarihleri arasında 28.yapılan Türkiye Üniversiteler Atletizm Şampiyonasında Ardahan Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği öğrencisi ve milli sporcu Hopa`nın gururu Esra Gaz güçlü rakipleri karşısında büyük başarı elde etti. Yarışmada 2. hakkında elde ettiği 46.17 metrelik derecesiyle birinci olmayı başardı, ikinciliği Ankara Üniversitesinden Aysel Boztaş 45,12m lik derecesiyle elde ederken 3. lüğü ise Aksaray Üniversitesinden Berivan Şakır 45,07 m. ile elde ettiler.

Dört yılda bir yapılan Yaz Olimpiyatlardan farklı olarak, Üniversiteler Yaz Olimpiyatlarında ise 13 branş (Atletizm, Basketbol, Eskrim, Futbol, Artistik Jimnastik, Ritmik Jimnastik, Judo, Yüzme, Dalış, Sutopu, Masa Tenisi ve Tenis)  branşları yer alıyor.

Atletizm branşında cirit atma dalında başarı gösteren Esra Gaz Üniversiteler oyunlarına katılım barajı olan 45 m yi de geçerek Güney Korenin Gwanngju kentinde yapılacak olan 28. Üniversiteler Yaz Olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

 

2015 yılında kendi yaş grubunda ülkemizde en iyi dereceye sahip olan Esra Gaz kariyerinde 55 m’lik başarısı da bulunuyor. Bu derece ise geçen yıllar dikkate alındığında ise Üniversiteler Yaz Olimpiyatlarında ilk üçe girebilme şansı bulunuyor. Üniversite oyunlarında kürsü şansıda bulunan Esra Gaz, Hopa’nın Bir başka gururu Milli Antrenör Servet Kural ile çalışmalarına büyük bir hızla sürdürmekte ve hedefinin ilk üçe girerek kürsüye çıkarak Bayrağımızı Güney Kore’de dalgalandırmak olduğunu söyledi.

 

Etiketler: » »
Share
902 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?