logo

Hopa’dan Kılıçdaroğlu’na Suç Duyurusu

Hopa’da AK Parti İlçe Başkanı İlyas Güven ve Kemalpaşa Belde Başkanı Ömür Rıfat Poshoroğlu CHP Genel Başkanı hakkında Hopa Adliyesinde suç duyurusunda bulundu.

 

AK Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, yönetim kurulu üyeleri ve Kemalpaşa Belde Başkanı Ömür Rıfat Poshoroğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten suç duyurusunda bulundu. Bir vatandaş olarak suç duyurusunda bulunduğunu belirten Güven, Kılıçdaroğlu hakkında 16 Ocak 2016 tarihinde CHP 35.Olağan Genel Kurultay’ında ve 19 Ocak 2016 tarihinde TBMM CHP grup toplantısında yaptığı konuşmalar ile Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle bir partinin ilçe başkanı olarak değil bir vatandaş olarak suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaretlerine son vermeye davet eden Güven, kendisine tavsiyemiz, artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır dedi.Hopa Adliyesine gelerek imzaladıkları suç duyurusu dilekçesini savcılığa teslim eden heyet adına basın açıklaması yapan Güven basın açıklamasında;

“Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 35. Olağan Genel Kurultayında ve ardından Grup toplantısında ülkemiz siyasetinin geleceği açısından son derece talihsiz açıklamalarda bulunmuştur. Yüzde 52’lik oy oranıyla milyonların desteğiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece ona oy verenler rencide edilmemiştir. Onun şahsında yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyetini ve vatandaşlarını yani cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş değerleri olan, altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır. Hakaret ederken kullandığı; ‘Namus ve Şeref’ kavramlarının halkımız için ne kadar hassas değerler olduğunu, bu ülkede siyaset yapan her sorumlu insan bilir. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu kendi koltuğunu garanti altına almak için, türlü senaryolarla hazırlandığı kongresinde ve ardından bir arada tutamadığı partisinin grup toplantısında, yetersizliğini örtbas etmek için kendine çirkin bir yol olan hakareti seçmiştir. Kendisine bu yöntemden vazgeçmesini ve milletimizin karşısına temiz bir dil ile çıkmasını öneriyoruz! Buradan soruyoruz bugüne kadar tanıdığımız hangi ana muhalefet lideri, devletimizin ve milletimizin değerlerine bu ölçüde hakaretlerde bulunmuştur? Başka devletlerin büyüklerine gösterilen tazimin, hiç olmazsa benzerini bu millet de hak etmektedir. Sayın cumhurbaşkanımıza hadsizce diktatör diyen sayın genel başkan bu kararıyla demokrat mı oluyor! Buradan anlıyoruz ki temel sorun aslında Sayın Kılıçdaroğlu’nun değer yargılarını, insafı ve hakkaniyeti bir tarafa bırakıp, derinliği olmayan gündelik siyaseti tercih etmesidir.

Kendisine tavsiyemiz artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır. Bu toprakların değerlerine biraz saygısı varsa, milyonlarca sivili katleden, milyonlarcasını da yurdundan eden katil Esed’ın arkasında durmaz! 30 yılı aşkın bir süredir PKK terör örgütünün öldürdüğü binlerce canı, yakıp yıktığı şehirleri ve şehit ettiği askerleri görmezden gelerek; PKK’yı Filistinlilerle bir tutan ve özgürlük savaşçısı olarak belirten bildirgeleri desteklemez! Kürt halkının baskılarından yıldığı PKK’ya, PYD’ye ve YPG’ye “Vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” demez! Türkmen Dağı ve Halep bombalanırken susmaz! Devletin bekasına her türlü saldırıları yapan paralel örgütün destekçisi olmaz! Ve milli değerleri ayağının altına alarak ülkesini yurtdışında şikâyet etmez! Sayın Kılıçdaroğlu bahse konu olan hakaretleriyle; Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan; ‘Kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın saygınlığını korumaya yönelik Türk Ceza Kanunu’nun 299.cu Maddesinde Hükmü bulunan ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçunu işlemiştir. Sayın Kılıçtaroğlu’nu Bir Dünya lideri olan, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyetinin tüm kutsal değerlerine saygılı olmaya davet ediyoruz” diyerek basın açıklamasını tamamladı.

Share
503 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?