logo

Hopa’daki Sel Felaketinde Ölü Sayısı 8’e Çıktı

Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 8’e çıktı. Yukarı Kuledibi Mahallesinde yıkılan evde arama çalışmaları sonucunda evde bulunduğu düşünülen kadının cansız bedenine ulaşıldı.

 

Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketine ilişkin arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma ekipleri tarafından yoğunlukla arama çalışmalarının gerçekleştirildiği Yukarı Kuledibi Köyü’nde ki yıkılmış evden üzücü haber geldi. Bu evde oturduğu ihbarı alınan bir kadın cesedine ulaşıldı. Talihsiz kadının cesedi arama kurtarma ekipleri tarafından çamur ve moloz yığını arasından çıkartılarak Hopa Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Bu gelişmenin ardından  Hopa ilçesinde ki sel olayının bilançosu 8 ölü, 17 Yaralı ve 1 kayıp olarak gerçekleşmiş oldu.

Vali Kemal Cirit bölgeye ulaştı

Hopa’da ölü sayısının 8’e ulaşmasının ardından sel bölgesinde yeni bir gelişme daha yaşandı. Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile diğer yetkililer Hopa’ya ulaştılar. İçkale deresinin taşması sonucunda kapanan Borçka-Hopa karayolu yapılan çalışmalar neticesinde ulaşıma açıldı. Ulaşıma açılan yoldan Vali Cirit ve beraberindekiler Hopa’ya ulaştılar. Öte yandan Artvin ve Borçka’dan ilçeye sevk edilen iş makineleri ile yardım malzemelerini taşıyan araçlarda sel bölgesine ulaştırılabildi.

Artvin Valisi Kemal Cirit, Hopa Devlet Hastanesi’ne giderek selde yaralanan vatandaşları ziyaret etti. Hopa Devlet Hastanesi doktorlarından bilgi alan Vali Cirit, yaralı vatandaşlara geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Ölen vatandaşların isimleri belirlendi

Hopa’da yaşanan sel felaketinde vefat eden vatandaşlarında isimleri belirlenmeye başlandı. Buna göre sel felaketinde ölen vatandaşların Altan Kara, Hacer Kara, Emniyet Gedik, Ünsal Gedik, Erdal Gedik, Sabri Acıbadem oldukları belirlendi.

Share
1328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?