logo

Hopa’da Trafik Kazalarını Önlemek İçin Tedbir

Hopa Kaymakamlığı, ilçede meydana gelen trafik kazalarını önlemek için geniş çaplı tedbirlerin alınacağını kamuoyuna duyurdu.

Hopa Kaymakamlığı Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın talebi ve Hopa Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası, S.S. 08 No.lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin katılımıyla Hopa’da meydana gelen trafik kazalarının nedenlerini masaya yatırdı.

Toplantıda vatandaşların trafik kurallarına riayet etmeleri hususunda kararlar alınan toplantıda şu ifadelere yer verildi:

“ilçemiz içerisinden geçmekte olan uluslararası yol güzergahında özellikle Hopa ilçe merkezinde gidiş-geliş iki yönlü olarak park eden tırlar ve diğer vasıtalar hem trafik anlamında kazalar başta olmak üzere büyük sıkıntılara neden olmakta hem de iyi bir görüntü arz etmemektedir. Bu hususlar çeşitli vesilelerle birçok kez gündeme gelmiş olup park eden araçlara idari tedbir olarak trafik cezası yazılması ve tır firmalarına bilgilendirme ve uyarı yazısı ve mesaj gönderilmesi gibi tedbirler uygulanmaktadır.

İlçemizde meydana gelen son trafik kazasında kaybettiğimiz gençler bizleri ve kamuoyunu derinden üzmüş olup bir daha kazaların yaşanmaması hepimizin dileğidir. Bu dileği görüşmek üzere Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın talebi ve Hopa Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası, S.S. 08 No.lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin katılımlarıyla 6 Ekim 2017 tarihinde Hopa Kaymakamlığı’nda yapmış olduğumuz toplantıda şu kararlar alınmıştır:

1- İlçe merkezinden geçen uluslararası yol güzergahında gidiş-geliş iki yönde de TIR ve Otobüs park ettirilmeyecek, park halinde her türlü idari yaptırım uygulanacak,

2- Park yeri olarak tır ve otobüsler; Hopa Belediyesi dolgu alanı, Üniversite karşısında yer alan park alanı ve Kopmuş Otobüs parkını ücretsiz olarak kullanabileceklerdir,

3- Hopa ilçe giriş-çıkış istikametinde yol kenarlarındaki trafik işaretleri yeniden gözden geçirilerek ihtiyaç duyulan yeni uyarı levhaları konulacak,

4- Hız kontrolünü sağlamak amacıyla özellikle ilçe merkezinde elektronik radar uygulaması kurulması için çalışma yapılacak, diğer güzergahlarda radar kontrolü arttırılacak,

5- Trafik kurallarına riayet edilmesi, trafikte hız kontrolü, alkollü araç kullanılmaması… gibi hususlarda duyarlılığın arttırılması için başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları arttırılacak. Kamuoyuna duyurulur.”

Share
554 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?