logo

reklam
31 Ağustos 2015

Hopa’da Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor

İstanbul-Ankara ve Trabzon Büyükşehir ve Rize belediyesi ile diğer il ve ilçelerden gelen iş makineleri ile Hopa’da temizlik seferberliği çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Hopa Belediyesinden yapılan açıklamada ilçeye İstanbul B.B 24 araç 58 personel, Ankara B.B. 15 araç 16 personel Rize Belediyesi 10 araç 8 personel Trabzon B.B 10 araç 14 personel, Artvin Belediyesi 3 araç 8 personel, Giresun 3 araç 10 personel, Murgul Belediyesi 1 araç 2 personel, Ardeşen Belediyesi 2 araç 2 personel, Şavşat Belediyesi 1 araç 3 personel, Yusufeli Belediyesi 1 araç 2 personel, Fındıklı Belediyesi 1 araç 2 personel, Çamlıhemşin Belediyesi 1 araç 2 personel, Ankara İtfaiyesi 15 araç 16 personel, Eti Bakır A.Ş 25 Kamyonet 2 paletli dozer 40 personel gönderdi.

 

Hopa’da yaşanan sel ve heyelandan dolayı ilçe merkezindeki yollar temizlenerek trafik akışı sağlandı. Mahallelerde heyelanlı bölgelerde çalışmaların aralıksız devam ettiği açıklandı.

Hopa belediyesi tüm makine parkındaki tüm araçları ile ilçedeki alt yapı onarımı, yol temizliği çalışmalarına devam ediyor.

Hopa Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan kriz masasında diğer illerden gelen iş makinelerinin çalışmaları, personelin nerelerde çalışacağı koordine edilirken,  gelen yardımlarda Hopa Limanı tarafından tahsis edilen depoda toplanarak buradan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor.

Özellikle köylerde kapanan köy yolları da iş makineleri ile açma çalışmaları devam ederken, ilçe merkezi ve mahallelere su verilmeye devam ediyor. Yüksek yerlere de su ulaştırma çalışmaları ekipler tarafından sağlanıyor.

Arama kurtarma ekipleri aralıksız dere ve denizde jandarma, sahil güvenlik ekipleri ile beraber aramalarını devam ettirmektedir.

İlçe merkezinde bodrum katlarını su basan ev ve işyerlerinden vidanjör ve pompalar ile su boşaltma işlemleri de devam ediyor.

Ç.P.

Etiketler: » » » » »
Share
961 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?