logo

13 Mayıs 2015

Hopa’da Temiz Çevrem Kampanyası Başlatıldı

Hopa’da Kaymakam Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanı Nedim Cihan  “Temiz Çevrem” Kampanyası Etkinliklerine Katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı “Temiz Çevrem”  kampanyası kapsamında Hopa’da da bir etkinlik düzenlendi. Hopa Kaymakam Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kampanya kapsamında açıklamalarda bulunan Kaymakam Mehmet Ali Özkan herkesin, sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olması gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarını mümkün kılmak amacıyla çevreyi geliştirmek, korumak ve kirlenmesini önlemek herkesin görevidir.

Bu doğrultuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca “Temiz Çevrem” kampanyası başlatılmış olup, kampanya kapsamında ilçemiz genelinde sokak, park, bahçe, ırmak boyları, dere kenarları gibi ortak kullanım alanlarında  Belediyelerin ve İlçe Özel İdaresinin rutin faaliyetleri dışında halkın ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla bir temizlik seferberliği başlatılmıştır. Kampanya ile toplumumuzda çevre duyarlılığının sosyokültürel bir olgu haline getirilmesi amaçlanarak, İlçemizde çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir

Tüm bu çalışmaların yanı sıra, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce Toplum Yararına Çalışma Proje kapsamında, köylerimizde temizlik ile yol bakım hizmetleri için, camilerimizin temizliği ve bakımını yapmak üzere, tarihi ve kültürel mekânların temizlik ve bakımı için temizlik ve çevre bakımında çalışmak üzere, vatandaşımız istihdam sağlanmıştır. Yapılacak tüm bu çalışmalar hem Hopa’nın istihdamı ile ekonomisine; hem de ilçemizin  daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye sahip olmasına olumlu katkılar sağlayacaktır. Aynı şekilde halkımızın katılımıyla ilçelerimizde de çevre temizliği çalışmaları yapılmıştır, yapılamaya da devam etmektedir.”

Share
582 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?