logo

Hopa’da Pilates Kursuna Yoğun İlgi

Hopa’da düzenlenen Pilates kursuna bayanlardan yoğun ilgi.

Hopa Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hafta içi ve hafta son olmak üzere gerçekleştirilen pilates kursuna Hopalı bayanlar yoğun ilgi gösteriyor.

 

Hopa Halk Eğitim Merkezi Usta öğreticisi Sercan Özgen Şahinbaş tarafından gerçekleştirilen kursa ev hanımından, üniversite öğrencisine  kadar 150 kursiyer yer alıyor. Hopalı bayanlar kurs öncesi ölçümler yapılarak kayıt ediliyor. Daha sonrada Hopa Toplum Sağlık Merkezi Obezite Biriminde tahlili yapılıyor. Tahlil sorunlarına göre, beslenme programları da hazırlanıp, doğru beslenme hakkında bilgiler veriliyor.

“Hareket Et Mutlu Yaşa Doğru Beslen Formda Kal”  sloganıyla yola çıkan Hopalı bayanlar, negatif enerjilerini pozitif olarak kullanarak sosyallik ve sağlık kazanıyorlar.  Ayrıca bel ve boyun fıtığı rahatsızlıkları, eklem ağrılarının yanı sıra kilo sorunu yaşayan bayanlarda kurslara dahil oluyor.

Dersler Yöresel Müzik Eşliğinde

Derslerde yöresel müzikler eşliğinde yapılıyor olması Karadeniz kadınını farkındalığını bir kez daha ortaya çıkarıyor. Hopa Halk Eğitim Merkezi Binasında yapılan pilates eğitimi kursunda Hopalı kadınlar yabancı müzik yerine Karadeniz müziklerini terci ediyorlar.

Hopa Halk Eğitim Merkezi Binasında yapılan pilates eğitimi kursu katılım oranını yüksek olması, Hopa da ki bayanların “Sağlıklı Yaşam” konusuna verdikleri önemi gösteriyor. Bu amaçla yapılan bu tür çalışmalardan dolayı Başta Hopa Halk Eğitim Merkezi çalışanlarını ve emeği geçen herkesi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Share
1615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?