logo

Hopa’da Mini Voleybol Kursu

Hopa’da Halk Eğitim Müdürlüğünün Çok Yönlü Faaliyetleri Takdir Topluyor

Hopa HEM bu defa da Mini Voleybol kursu açtı

hopa mini voleybol (5)

Hopa da uzun yıllardan beri futbolun gölgesinde kalsa da Voleybol sevilen bir spor dalı olma özelliğini koruyor. Yıllar önce Voleybol camiasına sporcu veren Hopa, şimdilerde de aynı başarıyı tekrar göstermeye başladı. Önceki yıllarda Hopa da Salon olmaması, birçok yeteneğin kaybolmasına yol açmıştı. Günümüzde Salonların varlığı ile Salon Voleyboluna ilgi artmaya başladı. Hopa da uzun süredir Plaj Voleybolu turnuvalarında gördüğümüz seyirci çokluğu, Hopa’nın voleybolu çok sevdiğinin kanıtı.

Hopa Halk Eğitim müdürlüğü geçtiğimiz yıllarda hayatın her alanında lazım olan mesleklerle bağlantılı olarak birçok değişik kurs açtı. Özellikle geçtiğimiz yıl göreve başlayan Harun Yüce ilçede çok değişik kurum-kişi ve kuruluşla karşılıklı görüşmeler yaparak hangi kursların açılması konusunda bir dizi çalışma başlatmıştı. Evde kullanılıp bir köşeye kullanılamaz diye atılan her eşyayı bir şekilde değerlendirme projesinden tutunda önemli firmalarda çalışanları eğitme, engellilerin zamanlarını verimli değerlendirmelerinde açtıkları kurslarda öncülük etme gibi onlarca değişik kurs açan Hopa HEM, 2015-2015 sezonuna da hızlı giriş yaptı. Müzikten-eğitime ve spora kadar birçok branşta önlerine kurs açma proğramı koyan Harun Yüce ve ekibi toplumda bilinmeyen Mini Voleybol kurslarını açtı. Eski Voleybolculardan Levent Yazıcı hocalığında açılan kurslarda ilgi görmeye devam ediyor.

Voleybol Antrenörü Levent Yazıcı açılan kursla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mini Voleybol Çocuklara Voleybolu sevdirmek, takım ruhunu yaşatmak, paylaşımı ve arkadaş ortamını geliştirmek amaçlı planlanmış bir spor dalıdır. Çocuklarımızın eğlenirken spor yaptırarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın en güzel yöntemlerinde biri Mini Voleyboldur. Mini Voleybol Salon voleybolundan biraz daha farklıdır. Tamamen Çocuklara yönelik Hazırlanmış kurallarla, çocukların eğlenebilmesi için her türlü olanak oluşturulmuştur. Normal saha ölçülerinden daha küçük olduğu için file ve topun olduğu her yerde oynanabilen bir spor dalıdır.

Mini Voleybolun Hopa da, ne kadar ileriye götürebileceğimizi, şimdiden belirlemek kolay değil. Mini Voleybola olan ilginin derecesi bizi sevindiriyor. Ayrıca Voleybola destek veren birkaç isme de buradan teşekkür etmek isterim. Başta Bu fırsatı sağlayan Hopa Halk Eğitim Müdürümüz Harun Yüce‘ye, gerekli izinleri almamızı sağlayan, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne’ye ve Şube Müdürü Sezai Aydın ’a, okulun Kapalı Salonunu kullanma izni veren Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ahmet Durmuş‘a, Teşekkür ediyorum. Ayrıca Federasyon onaylı Mini Voleybol Toplarımızı hediye eden Yasemin Bağdatlı ’ya ve Antrenman yeleklerini hediye eden Hüseyin Kara ’ya da maddi katkılarından dolayı teşekkür ederim”  dedi.

Etiketler: » »
Share
1601 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?