logo

Hopa’da Konuşan Gök, “Halkımız Ahlak Sınavı Verecek” Dedi

CHP Meclis Grup Başkanvekili Levent Gök, sandıklara ve trafolara kedileri sokmayacaklarını belirterek, “Halkımızın helal oylarına sahip çıkacağız ve çalanlardan da hesap soracağız. Bunu herkes böyle bilsin ve buna göre adil ve dürüst davransınlar” dedi.

Artvin CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan seçim çalışmalarına ara vermeden devam ederken CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök’te Artvin’e gelerek CHP’nin seçim çalışmalarına destek verdi. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, İl Başkanı Yücel Kurt ve partililer tarafından karşılandı. Artvin İl Başkanlığı ve seçim bürosu ziyareti ardından Borçka’ya gelen Gök burada da seçim bürosunu ziyaret ederek iktidara yürüdüklerini söyledi.

Gök daha sonra Hopa’ya giderek burada Cumhuriyet meydanında bulunan seçim bürosunu ziyaret etti. İlçe Başkanı Adnan İskender ve partililer tarafından sıcak bir ortamda karşılanan Gök burada partililere yönelik bir konuşma yaptı. ” 7 Haziran akşamı bu diktatörlük zulmüne son vereceğiz hep birlikte” ifadesini kullandı.

Gök, “Bir parti çıkmış, Paralel Yapı bizi 13 yıldır kandırıyormuş, darbe planlıyormuş, yeni haberimiz oldu diye açıklama yapıyor. Eğer sen bu büyük Türkiye’nin hükümetiysen haberin olacak, MİT sana haber verecek, hala haberin yoksa bu partinin kulağından tutulup sandığa gömülmelidir. Senin 4 bakanının istifasıyla zannetme ki o yolsuzluk dosyaları kapandı, 7 Haziran’da iktidar olup, o dosyaları açıp, yeniden inceleyip teker teker yargılayacağız” diye konuştu.

Gök, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aslında yakalanma korkusuyla meydanlara inen Cumhurbaşkanı, Diyanet İşleri Başkanının tüm ülkeye yansıyan makam aracının fiyatının, aslında yazılanlar kadar olmadığını açıklayıp, pişkinlikle 330 bin lira olduğunu söylüyor ve ‘bu para çok mu, ne çıkar’ diye 17 milyon aç yatan halkıyla dalga geçiyor. Mahkeme kararıyla durdurulan ama durdurulamayan bin 500 odalı kaçak sarayından -ki bilinen, dünyanın en büyük sarayından, halkına bu kadar uzak olan bir iktidar ve yandaşlarını, hepsini reddediyoruz.”

“CHP iktidara geliyor”

Gök, Hopa’dan tüm Türkiye’ye seslendiğini belirterek, “Korkmayın, yılmayın, CHP iktidara geliyor. Herkes kamu görevini yerine getirirken devletin valisi, devletin emniyet müdürü görevini yerine getirmelidir. İktidarın valisi, emniyet müdürü, iktidar partisinin sözcüsü değil, halkın valisi, halkın emniyet müdürü olarak görev yapsınlar. Devletin valisi, emniyet müdürüyle ‘AK Parti mitingi var’ diye iktidar partisinin bayraklarını astırırken, diğer parti bayraklarını emir verip indirtiyorsa herkes dikkatli olsun, adil olsun, halkın kamu görevlisi olsunlar. Hep takipteyiz ve hesabını soracağız” değerlendirmesinde bulundu.
Yaklaşık 13 gün sonra sandıkların kurulacağını ve seçimin gerçekleştirileceğini anımsatan Levent Gök, şunları söyledi: “Sandıklara, trafolara kedileri sokmayacağız. Halkımızın helal oylarına sahip çıkacağız ve çalanlardan da hesap soracağız. Bunu herkes böyle bilsin ve buna göre adil ve dürüst davransınlar. AKP iktidarında seçim yaklaştıkça, sonlarını iyi görmedikleri için hesap verecekleri için ‘bana oy verirsen ben de sana yardım paketi veririm’ diyen zihniyeti reddediyor, önce yoksulu yaratan ve sonra o yoksulu AKP zihniyetine muhtaç bırakan zihniyeti sorgulayacak ve yargılayacağız. Sandıklarda oylarımıza sahip çıkıp, iktidara gelip, hiç kimseyi ayırt etmeden, ayrıştırmadan herkesi kucaklayacağız.”

“Türkiye’yi yaşanabilir bir ülke haline getireceğiz”

Türkiye’nin çok önemli bir seçime girdiğini dile getiren Gök, şöyle devam etti:
“Dünyada itibarı olan, yoksulluğu ve yolsuzluğu engelleyen bir ülke için CHP iktidara geliyor. Bu tamamen 77 milyon yurttaşımızın elinde, bir yanda yolsuzluk ve çalan çırpanlar, diğer tarafta yolsuzluk ve akraba ve yandaşlarından, ülke kaynaklarını heba edenlerden hesap soranların seçimi olacaktır. CHP’ye verdiğiniz her oyun anlamı, yolsuzluk ve yoksullukla mücadele etmektir. O değerli oylarınıza sahip çıkın, çaldırtmayın, bunlar din görevlisi, imama çaldırtıyorlarsa herkese çaldırtırlar. Kimsenin helal ve temiz oylarını çaldırtmayacağız ve olursa da hesabını soracağız. Artık AKP bazı gerçekleri görüyor. Buna engel olmak için her türlü hileye, hurdaya başvuracaklar ama karşılarında CHP olacak ve buna imkân vermeyeceğiz.”
Gök, istihdam ve iş imkânlarıyla Türkiye’yi yaşanabilir bir ülke haline getireceklerini belirterek, “Türkiye’yi saman ithal eden ülke halinden çıkarıp tarıma endeksli lider ülke konumuna getireceğiz. İktidarımızda atanamayan öğretmen değil, öğrencisiyle buluşan öğretmenlerimiz olacak. Emeklimiz ikramiye alan ve gülen yüzlü emekliler olacak. Herkes bilsin ki biz iktidardayken dinimizi siyasete alet etmeyeceğiz. Her dine, her etnik kökene mensup yurttaşımızın rahatça yaşayacağı bir ülke sunacağız” diye konuştu.

Gök Dünyada örneği olmayan bir şekilde iktidarı ele geçiren bir partinin Devleti soyduğuna, yandaşlara kaynakları peşkeş çektiğine hep birlikte dünyanın gözü önünde şahit oluyoruz. Bu suça ortak olmak ahlaki değerlere sahip hiçbir insanın ortak olmaması gerektiğini söyleyen Gök. “Korkuyorlar. Korktukları için ettikleri yeminleri unutarak meydanlarda CHP’ye çatıyor o kaçak köşkte oturan zat. Sanmasın ki korkunun ecele faydası olacak. Hepsinin hesabını soracağız. Kul hakkı yiyenlerden, yandaşlara akıtılan kaynakların hepsinin yetim hakkı için hesabını soracağız. Ülkemiz kaynakları o kadar peşkeş çekildi ve heba edildi ki beyefendi kendisine 5 katrilyonluk saray yaptı. Şimdide emekliye-işçiye para yok diyorlar. Biz halkımızın refah içinde yaşaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Gençlerimize iş yaratacağız. Esnafımızı rahatlatacağız. Emeklimize soluk aldıracağız” diye konuştu.

CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, beraberinde Uğur Bayraktutan, Metin Arifağaoğlu ve İl Başkanı Yücel Kurt olduğu halde Arhavi’ye geçerek burada seçim bürosunu ziyaret etti. Artvin Milletvekili adayı Musa Ulutaş tarafından seçim bürosunda karşılanan Gök burada partililerle sohbet edip güncel konulara değinen bir konuşma yaptıktan sonra Rize’ye hareket etti.

Etiketler: »
Share
1146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?