logo

09 Aralık 2015

Hopa’da Kaza: 1 Ölü

Hopa İlçe merkezinde meydana gelen trafik kazasında TIR’ın altına giren araçın sürücüsü hayatını kaybetti.

Hopa’da meydana gelen korkunç kazada TIR’ın altına giren araçta bulunan sürücü hayatını kaybetti.

Hopa’da şehir merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde meydana gelen Trafik kazasında Ömer Akbıyık’ın (44)  kullandığı özel araç yol kenarında park halinde bulunan TIR’ın altına girdi. Araçta bulunan sürücü TIR’ın altından İtfaiye ve kurtarma ekiplerinin yoğun çalışması sonrası ancak çıkartılarak Hopa Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ömer Akbıyık burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kaza sonrası Ömer Akbıyık’ın ölüm haberini duyan dostları ve aile yakınları hastaneye akın etti. Hastane etrafının insan seli ile dolması ve yakınlarının acı haber sonrası yaktığı ağıtlar herkesi derinden üzdü.

Kaza sonrası Hopa Devlet Hastanesi’ne gelen Cumhuriyet Savcısı ilk otopsi sonrası Ömer Akbıyık’ın cenazesinin ölüm nedeninin kesin belirlenebilmesi İçin Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderilmesine karar verdi.

Kaza sonrası olay yerine gelenler böyle bir kazanın ancak ya intihar, ya da kalp krizi sonrası olabileceğini, kimsenin göz göre göre böylesine TIR’ın altına girmesinin mümkün olmadığını söylediler.

Ömer Akbıyık’ın cenazesi 10 Aralık Perşembe günü Merkez Camii’nde kılınacak öğle namazı sonrası Baş Oba Köyü’nde aile mezarlığında defnedilecek.

Kotil “Bu Yolu Ölüm Yolu Olmaktan Çıkartın”

Hopa ilçe merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde park sorununa çözüm bulunamamasının bu ölümlerin belli başlı nedenleri arasında bulunduğunu söyleyen Hopa Şoförler ve Otomobililer Odası Başkanı İsrafil Kotil; “Biz bu konuda defalarca sorunun çözümü için girişimde bulunduk. Önemli olan sürücü hata yapabilir, bunu da göz önüne alarak can ve mal kayıplarını en aza indirecek gerekli tedbirlerin alınmasıdır.

İlçe de işi olan Otobüs ve TIR sürücüleri ile maalesef bizim insanlarımızda bu Devlet Karayolunu Otopark alanı gibi kullanıyorlar.  Sonuçta böyle kazalarda bizlerinde canı yanıyor. Belediyemiz TIR parkı yapmıştır. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifimiz TIR parkı yapmıştır ve Esen kıyı’da da iki TIR parkımız mevcuttur. Tüm Nakliye firmalarımıza, Gümrük Komisyonculuğu yapan işyerlerimize ve Otobüs ve Tur şirketlerimize sesleniyorum. Uluslar arası Devlet Karayolunu artık Otopark alanı gibi kullanmayın. Bu yol ana arter. Şoförlerinizi Tır ve Otobüs park alanlarına yönlendirin ve park ettirin.

Bir sözümde Özel taksi sürücüsü Hopalılaradır. İlçemizde Öğretmen evi altında, Turan Altıntaş Ticaret merkezi altında ve ilçe merkezinde Belediyemizin belirlediği Oto Parklar ve park alanları vardır. Bu Uluslararası Devlet Karayolu üzerini otopark alanı olarak kullanmaktan lütfen vazgeçin artık” dedi.

Hopalılarda İlçe merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde Karayollarının gerekli uyarı levhalarını koymaları ve Trafik Polislerinin de burada gerekli tedbirleri alarak TIR ve otobüsleri TIR ve otobüs park alanlarına yönlendirmeleri konusunda çalışması istendi.

Share
7399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?