logo

Hopa’da İstenmeyen Görüntüye Tepki Yağıyor

Hopa İlçe stadındaki ışıklandırma direklerine Baz İstasyonu kurulmasına İlçede tepki çığ gibi büyüyor. Taraftarlar Lig maçları başlamadan hemen baz istasyonlarının stattan kaldırılmasını istiyorlar.

Hopa’da kırk yıl düşünsen kimsenin aklına gelmeyecek olay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerin aklına geldi ve Hopa ilçe stadındaki aydınlatma direklerine baz istasyonu takıldı.

Türkiye’de şimdiye kadar hiçbir statta görünmeyen olayın Hopa gibi Kanser vakalarına karşı duyarlı bir ilçede yaşanması beraberinde tepkileri de çığ gibi büyüttü.

Baz İstasyonlarının kimin kararı ile kurulduğu konusunda yetkililerden şu ana kadar bir açıklama yapılmazken taraftarlar ligler başlamadan hemen baz istasyonlarının kaldırılmasını istediler. İlçe stadında Hopa taraftarının bu konularda son derece duyarlı olduğunun bilinmesine rağmen sanki statta yeni bir provokasyon yaratma girişimi olduğunu ifade ederek “Biz stadımızda takımımızı desteklemek istiyoruz, kanser olmak için stata gitmiyoruz. Bu baz istasyonlarının zaman geçirilmeden hemen kaldırılmasını bekliyoruz” diye konuştular.

Hopaspor Yönetimi: Haberimiz Yok

Konuyla ilgili olarak Artvin Hopaspor kulübü konuyla ilgili kendilerine bir bilgi verilmediğini belirterek haberlerinin olmadığını açıkladılar.

Konu ile tepkilerin başında gelen Şehrin Azizleri taraftar grubu yaptığı basın açıklamasında, “Başta Kazım Koyuncu olmak üzere kanserden her gün canlarımız yanarken Artvin İl Gençlik Spor Müdürü Bahattin Yetim tarafından Hopaspor Kulüp yönetiminin haberi olmadan stadımızın ışıklandırmasına baz istasyonu konulmuştur. Şunun bilinmesini isteriz ki TFF’nin yatırdığı paralarla stada düzenleme yapılması gerekirken hiçbir düzenleme yapmayan İl müdürüne buradan ilk ve son uyarımızı yapıyoruz. Siz sökmezseniz biz sökmesini biliriz” ifadelerine yer verildi.

Share
591 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?