logo

Hopa’da Hırsızlar Kol Geziyor

Hırsızlar, Hopa’nın En İşlek Caddesinde Bir Gecede 6 İşyerine Girdi.

 

Hopa’nın en işlek caddesinde bir gecede 6 işyerine giren hırsızlar işyerlerinde bulunan bilgisayar, para ve çeşitli malları yanlarına alıp kayboldular.

Esnaflar “Hopa’da Polis enflasyonu yaşanırken, neden gerekli önlemlerin alınmadığını merak ediyoruz” diye tepki gösterdiler.

Hopa’da son günlerde peş peşe yaşanan hırsızlık olayları artık çığırından çıktı. Bir gecede İnönü Caddesi üzerinde bulunan 6 işyeri ve Dumlupınar Caddesi üzerinde bir işyerine Hırsızların ellerini-kollarını sallayarak girmesi esnafı canından bezdirdi.

İnönü Caddesi esnafı ilçenin en merkezi yerinde yaşanan bu hırsızlık olaylarının güvenlik zafiyetinden çıktığını ifade ederek, “İlçede en ufak toplumsal bir olay olsa yüzlerce polis akın ederken, bizim güvenliğimizi kim sağlayacak. İlçede bizim güvenliğimizi sağlayacak tedbirler geçtiğimiz aylardan bu tarafa yaşanan Hırsızlık olaylarına rağmen neden den alınmıyor. Biz daha önce burada kurulu olan Bekçi kulübesi sayesinde biraz olsun gözümüz arkada değildi ve hırsızlık olayı nadir olurdu, şimdi neredeyse her gün bir hırsızlık olayı yaşanıyor, tedbir alan yok” dediler.

İnönü Caddesi üzerinde bulunan esnaflarda bu gece kimin işyerine hırsız girecek acaba tedirginliği yaşadıklarını ifade ederek emniyetin biran önce gerekli caydırıcı tedbirleri almasını istediler.

Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Olay Yeri İnceleme Ekipleri de hırsızlık olaylarının yaşandığı işyerlerinde parmak izi incelemesi yaptılar.

Share
611 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?