logo

Hopa’da Gözyaşı Sel Oldu

Hopa’nın sevilen ve tanınmış simalarından biri olan Ömer Akbıyık’ı son yolculuğunda arkadaşları, sevenleri ve dostları yalnız bırakmadılar.

Hopa İlçe Merkezi Devlet Karayolu üzerinde özel aracı ile Park halindeki TIR’ın altına girdiği kazada hayatını kaybeden Sahil Uluslararası Nakliyat ortaklarından Ömer Akbıyık (44) son yolculuğuna uğurlandı.

Hopa Merkez Camide kılınan cenaze namazına Ömer Akbıyık’ın ve Akbıyık ailesinin Hopa’da ve il dışında bulunan arkadaşları, dostları, akrabaları yoğun katılım gösterdi. Ömer Akbıyk’ın kardeşi Ali İhsan Akbıyık’ın acı ve üzüntüsü de büyüktü. Cenaze namazına UND Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun gönderdiği çelenkte gözlerden kaçmadı. Cenaze namazını kıldıran Hopa İlçe Müftüsü Selami Aydın’ın duygusal konuşması ve helallık istemesi sırasında cenaze namazına katılanların gözlerinin dolması dikkatlerden kaçmazken, Hopa Merkez camisi avlusu da uzun zaman aradan sonra böylesine bir kalabalıkla kılınan cenaze namazına ev sahipliği yapmamıştı.

Ömer Akbıyık’ın cenazesi kılınan cenaze namazı ardından Başoba köyüne götürülerek buradaki aile mezarlığında ailesinin yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi. Ömer Akbıyık, Akbıyık ailesinin 4 kardeşinden biri olup evli ve 1 çocuk babası idi.

 

Etiketler: » » »
Share
1472 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?