logo

Hopa’da Doğa Yürüyüşü Yapıldı

Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ nün Doğa Yürüyüşü

Hopa Gençlik Merkezi Güneşli Köyü Güneşli Şelalesine doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.  Yağmurlu hava şartlarına rağmen 100 kişiden fazla katılımın olduğu yürüyüş esnasında renkli karelere ve eğlenceli anlara sahne oldu.

Hopa’dan hareket eden araçlarla belli bir mesafeye gelindikten sonra başlayan yürüyüş sırasında daha önce belirlenen noktada yemek molası verildi.  Yemek molasında yürüyüşe katılanlara temiz havada döner ekmek ayran ikramından sonra tulum eşliğinde halaylar çekildi.

Yemek molası sonrası yakın zamanda Milli Parklar Tabiatı koruma alanı olacak olan Güneşli Köyü Şelalesini görmek için yürüyüşe devam edildi. Şelalede yürüyüşe katılan bir dağcı, dağ inişi gösterisi yaptı. Zirvede tulum eşliğinde halaylar çekildi. Gezi sonunda Doğa yürüyüşüne katılanlara baklava, lokum, çay ikram edildi.

Yürüyüş ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Şenlik, “Gezimizde çok büyük destekleri olan Hopa Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanımız Nedim Cihan beyefendilere teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik gezi sonunda, alanı daha önce belirlenmiş fidanlık sahasında üzerinde Kaymakam ve Belediye Başkanının adları yazılı fidanları toprakla buluşturdu.

Şenlik “Bizden desteklerini hiç bir zaman eksik etmeyen Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan’a, Belediye Başkanımız Sayın Nedim Cihan’a, İl Müdürümüz Sayın Bahattin Yetim’ e,  görevli tüm mesai arkadaşlarıma, gezimize destek veren Uğur Kuyumculuğa, Dağcılarımız Muhammet Emin Üçüncü, Öznur Bülbül ve diğer illerden gelen dağcılarımıza, bizim güvenliğimizi sağlayan Jandarma ve Sağlık ekibine, Güneşli Köyü Muhtarı Sayın Hürdoğan Gül ve Güneşli köyü halkına, yağışlı havaya rağmen yürüyüşe katılımcılara müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz” dedi..

Güneşli Köyü Muhtarı Hürdoğan Gül, tüm kurumlara teşekkür ederek böyle organizasyonların tekrarlanması ve böyle doğal güzelliklerin Turizme kazandırılması gerektiğini dile getirdi.

Share
997 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?